Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Wgłębka pochodzenie, warunki hodowli

Roślina występująca praktycznie na całej kuli ziemskiej. Szczególnie upodobała sobie zbiorniki stojące bądź takie w których woda płynie powoli.

Roślina rosnąca na powierzchni wody. Nie posiada łodyg ani liści. Tworzy tak zwaną plechę. Pojedyncza roślina jest bardzo mała jednak posadzone w grupie łączą się ze sobą co powoduje że są w stanie pokryć bardzo duży obszar. Wiosną na roślinie widać szaro-brunatne zarodnie.Dla uprawy warto wyposażyć akwarium w górne oświetlenie. Temperatura wody powinna wynieść od 20 do 27 stopni Celsjusza. Jest w stanie przetrwać zarówno w akwarium ogrzewanym jak i nieogrzewanym. Jej zdolności przystosowania się do praktycznie każdych warunków, spowodowały że zdobyła ona bardzo dużą popularność. Należy pamiętać o jej systematycznym podcinaniu ponieważ w dobrych warunkach bardzo szybko się rozrasta, wypełniając całą przestrzeń akwarium.

Rozmnażanie odbywa się poprzez podział plechy.

Podsumowując roślina ta polecana jest przede wszystkim początkującym akwarystom ze względu na swoje właściwości przystosowania się.

Echinodorus tenellus występowanie, informacje
Mech jawajski rozmnażanie, schronienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme