Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Vallisneria wygląd, wielkość, liście | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Vallisneria wygląd, wielkość, liście

Roślina pochodząca z południowo-wschodniej Azji oraz Europy.

Liście dorastają nawet do 1 m oraz charakteryzują się szerokością do 1 cm. Roślina posiada barwę jaskrawo-zieloną. Roślina kwitnie białymi i małymi kwiatami. Liście rośliny w czasie zapylania stają się spiralnie skręcone.Roślina uchodzi za stosunkowo prostą w uprawie. Ważne aby woda nie była zbyt miękka ponieważ zahamuje ona wzrost rośliny. Optymalne pH powinno wynieść od 6 do 8. Jako podłoże dobrze wykorzystać żwirek urozmaicony dodatkami z gliny. Należy zapewnić także bardzo jasne oświetlenie. Temperatura wody powinna mieścić się w granicach od 17 do 24 stopni Celsjusza.

Podsumowując jest to stosunkowo prosta w uprawie roślina co jest jej największą zaletą. Sprawia to także że jej hodowla nie jest problematyczna nawet dla początkujących. Należy sadzić ją w tylnej bądź bocznej części akwarium. Pozwala to na ujrzenie nasady korzenia. Roślina rozmnaża się wegetatywnie i rocznie potrafi dać nawet kilkadziesiąt młodych roślin.

Pogostemon erectus charakterystyka, pochodzenie
Brzanka sumatrzańska długość, pokarm, akwarium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme