Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Tatarak trawiasty wygląd, charakterystyka | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Tatarak trawiasty wygląd, charakterystyka

Roślina akwariowa w kształcie wachlarza. Naturalnie występuje we wschodniej Azji oraz Japonii. Rośnie ona w grupach nad brzegami jezior czy rzek.

Roślina dorasta do 50 cm. Składa się z długiego kłącza. Od kłącza odchodzą liście o szerokości do 1 cm. Charakteryzują się one szmaragdowo-zielonym kolorem oraz ostro zakończonym czubkiem. Roślina podczas kwitnięcia wynosi kwiat ponad wodę.Optymalne warunki do uprawy to temperatura wody wynosząca od 16 do 22 stopni Celsjusza. Twardość wody jest praktycznie bez różnicy. Warto pamiętać o tym, że należy roślinie zapewnić żyzne podłoże. Dodatkowo dla jej lepszego wzrostu warto dodać do niego kawałki gliny oraz torfu.

Rozmnażanie odbywa się poprzez podział kłącza. Sama uprawa rośliny nie należy do trudnych i nikomu nie powinna przysporzyć większych trudności. Sprawdzi się także w rękach mniej doświadczonych akwarystów.

Staurogyne repens pochodzenie, charakterystyka
Pielęgniczka ramireza pokarm, rozmnażanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme