Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Shih tzu sprzedam, cena, opinie, charakter | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Shih tzu sprzedam, cena, opinie, charakter

Chcemy shih tzu. Gdzieś u znajomych, na spacerze, w telewizji zobaczyliśmy uroczego, małego pieska i uznaliśmy, że to to, czego nam trzeba. Doszliśmy do wniosku, że o takiego towarzysza życia nam chodzi. Wiemy to, bo przeczytaliśmy na jego temat kilka artykułów. Jest idealny: mały, łagodny, urokliwy, inteligentny i cichy. Trochę przekorny, ale z tym na pewno sobie poradzimy. Decyzja podjęta, zaczynamy szukać pieska.Psy do sprzedania. Pierwszym, na co trafiamy są wiadomości zaczynające się od słów: sprzedam shih tzu. Wiadomości i ogłoszenia tego typu pochodzą z dwóch źródeł. Pierwszym są profesjonalne hodowle. Ktoś pisze: shih tzu sprzedam, a następnie dodaje, że pieski mają rodowody, czyli papiery dokumentujące ich pochodzenie. Zwierzęta z rodowodami są drogie. Kupowanie ich ma sens jeśli zależy nam na czystej rasie. Innym sposobem nabycia pieska jest kupienie go od kogoś, kto kupił go wcześniej, a teraz z jakichś przyczyn nie może lub nie chce dłużej mieć go przy sobie. Psy z drugiej ręki są o wiele tańsze. Takie psy mogą pochodzić też z amatorskich hodowli, co też obniża ich cenę. Uwaga! Na kupno psa nigdy nie należy się decydować na podstawie ogłoszenia typu: sprzedam shih tzu. Psa trzeba zobaczyć na własne oczy, zapytać o jego przeszłość i poprosić o książeczkę zdrowia czworonoga.

Psy do oddania. Wielu ludzi decyduje się na psa, nie zdając sobie sprawy z czym tak naprawdę wiąże się opieka nad żywym zwierzęciem. Opieka ta, to nie tylko zabawa, ale także, a może przede wszystkim obowiązki. Obowiązki codzienne, powtarzalne i długotrwałe. Zachwyt wrodzonym wdziękiem i urokiem psa mija po jakimś czasie, przyzwyczajamy się do niego i przestaje być atrakcyjną nowością. Codzienne karmienie, pielęgnacja i wychodzenie na dwór zaczyna nudzić, irytować i męczyć. Co wtedy? Wtedy w sieci pojawia się kolejne ogłoszenie : oddam shih tzu. Właściciele znudzeni pochopnie wziętymi pod dach pupilami nie chcą za nie żadnych pieniędzy. Chcą jak najszybciej pozbyć się problemu, nawet ze stratą. Zyskiem dla nich jest rozstanie ze zwierzęciem. Z ogłoszeniami typu shih tzu oddam, postępujemy tak samo jak z tymi oferującymi sprzedaż psów. Decyzję o zabraniu psa podejmujemy po dokładnym wywiadzie z właścicielem, obejrzeniu zwierzęcia i książeczki zdrowia.

Shih tzu ze schroniska. Jeszcze do niedawna, schroniska dla bezdomnych zwierząt przepełnione były nierasowymi znajdami. Od jakiegoś czasu to się zmienia. Do schronisk oddawane są rasowe psy, których właściciele nie chcą sprawiać nad nimi dalszej opieki. Najbliższe schronisko może być miejscem, w którym otrzymamy shih tzu za darmo. Pracownicy schronisk starają się możliwie jak najszybciej znajdować nowe domy dla zwierząt, które straciły opiekunów. Psy takie najgorzej znoszą pobyt w takich miejscach. Nie radzą sobie z brakiem własnego kąta, zmianą otoczenia, a przede wszystkim z tęsknotą za człowiekiem, który miał być bliski i na zawsze. Wiele schronisk korzysta z sieci i zamieszcza w niej ogłoszenia o shih tzu do adopcji. Adopcja takich psów jest bezpłatna.

Rasa shih tzu tryb życia, wygląd, pielęgnacja
Żywienie shih tzu, karma, pokarm, karma sucha

1 Comment

Add a Comment
  1. …jaki słodki piesek ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme