Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Shih tzu pielęgnacja, hodowla, towarzyskość, pielęgnacja | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Shih tzu pielęgnacja, hodowla, towarzyskość, pielęgnacja

Pielęgnacja shih tzu. Psy rasy shih tzu, to mali, łagodni i bardzo mili towarzysze codzienności. Rasa ta jest obecnie bardzo modna. Nic w tym dziwnego, bowiem rzadko komu udaje się nie ulec urokowi tych psów. Urok i wdzięk tej rasy ma jednak swoją cenę, a jest nią shih tzu pielęgnacja. Nie objęte nią zwierzęta, nie tylko tracą urodę i wdzięk, ale także zdrowie i radość życia. Co trzeba wiedzieć o codziennej pielęgnacji shih tzu? Na jakie rzeczy trzeba szczególnie zwracać uwagę? Czego nie wolno pomijać i lekceważyć?Pielęgnacja oczu. Pielęgnacja shih tzu, to między innymi, dbanie o właściwy stan oczu. Oczy tych piesków są duże i odsłonięte, co sprzyja infekcjom i zranieniom. Dlatego, każdego dnia, trzeba przemywać je wacikiem nasączonym ciepłą wodą lub schłodzoną esencją herbaty. Jeśli w kącikach pojawi się zaschnięta wydzielina,, trzeba rozpocząć zabieg od jej usunięcia. Blisko oczu rosną włosy, co przeszkadza psom w patrzeniu. Można zapuszczać je i wiązać w mini kitki lub skracać regularnie. Brak właściwej dbałości o oczy skutkuje stanami zapalnymi i leczeniem u weterynarza.

Pielęgnacja uszu. Shih tzu pielęgnacja obejmuje również dbanie o właściwy stan uszu. Trzeba o nie dbać, ponieważ są długie i oklapłe. Jedno i drugie sprawia, że uszy łatwo brudzą się w środku i na zewnątrz. Brudzą się zwłaszcza podczas jedzenia. Uszy shih tzu trzeba regularnie oczyszczać z zabrudzeń i szczotkować. Rosnące wewnątrz włosy delikatnie wyrywamy, a nie wycinamy. Nie czyścimy uszu watą lecz wilgotną szmatką. O infekcji uszu świadczy trzepanie głową i drapanie ich.

Higiena zębów. Pielęgnacja shih tzu, to również właściwa higiena zębów. Zęby psów tej rasy są słabe i często wypadają. Przyczyną jest tu skrócony pysk. Największym wrogiem psich zębów jest gromadzący się na nich kamień. Najlepiej nie doprowadzać do jego powstania. Ułatwiają to karmy, gryzaki oraz specjalne szczoteczki. Zęby shih tzu powinny być szczotkowane możliwie jak najwcześniej. Zwiastunem poważnych problemów z psimi zębami jest krwawienie dziąseł.

Manicure. Psie pazury też wymagają odpowiedniego traktowania. Pielęgnacja shih tzu, to także regularne przycinanie ich. Pazurki są zbyt długie, jeśli wsuwana pod nie kartka papieru zawija się. Skracanie psich pazurków wymaga pewnego doświadczenia i umiejętności. Trzeba bardzo uważać, by nie przyciąć ich zbyt głęboko, to znaczy tam, gdzie są już ukrwione i unerwione. Zabiegi takie najlepiej zlecić weterynarzowi lub specjaliście od psich fryzur. Nie obcinane pazury wrastają w skórę, powodując ból i problemy z chodzeniem.

Pielęgnacja włosów. Shih tzu należą do psów długowłosych. Psy te nie gubią sierści, co jest z jednej strony wygodne, z drugiej uciążliwe. Wygodne, bo dywany i podłogi nie są usiane psimi włosami. Uciążliwe, bo raz na jakiś czas, trzeba udać się do specjalisty i odświeżyć fryzurę. Pielęgnacja sierści shih tzu polega na systematycznym, to jest codziennym czesaniu jej. W przeciwnym razie włosy plączą się i cała sierść ulega skołtunieniu. Do czesania służą specjalne szczotki i grzebienie. Czesanie rozpoczynamy w okresie szczenięcym, stosując początkowo zabiegi trwające 2-3 minuty.

Shih tzu charakter, usposobienie, osobowość, opis rasy
Shih tzu szczeniaki, pielęgnacja, pokarm, opieka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme