Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Shih tzu hodowla, opis rasy, informacje, charakter | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Shih tzu hodowla, opis rasy, informacje, charakter

Czym jest hodowla? Hodowla, to termin, który od jakiegoś czasu stał się co najmniej nie precyzyjny. Z definicji oznacza on miejsce, w którym hoduje, czyli rozmnaża się zwierzęta. Hodowla shih tzu będzie miejscem, w którym rozmnaża się psy tej rasy. Problem jednak w tym, że rozmnażanie może odbywać się w różny sposób. I tu zaczynają się schody. Teoretycznie rzecz biorąc hodowla oznacza kontrolowany, podlegający ścisłym rygorom i badaniom rozród zwierząt. Praktycznie jest jednak tak, że wszyscy, którzy trudnią się rozmnażaniem psów, kotów czy innych zwierząt, nazywają swoją działalność hodowlą. Reasumując, mamy dwa rodzaje hodowli: legalne, zarejestrowane w międzynarodowych związkach i organizacjach i działające nielegalnie, w których rozmnaża się zwierzęta w zupełnie innym celu. Legalna shih tzu hodowla istnieje po to, by w kontrolowany sposób rozmnażać psy czystej rasy. Hodowla nielegalna, to niekontrolowany rozród nie przebadanych i przypadkowo dobranych zwierząt. Rozmnaża się je tylko po to, by sprzedać z zyskiem, jako tańsze i łatwiej dostępne psy rasowe.Obejrzyj hodowlę. Każda shih tzu hodowla reklamuje się w sieci, jako legalna i fachowa. Prawda jest taka, że na odległość nie da się stwierdzić jak jest naprawdę. Czasami się da, bo niektóre osoby mieniące się hodowcami, a nie mające pojęcia o hodowli, nie potrafią poprawnie napisać nazwy rasy, którą się rzekomo długo zajmują. Niestety, pseudohodowcy zdarzają się także w zarejestrowanych hodowlach. Treści ogłoszeń nie zawsze odpowiadają faktom. Do weryfikacji wystarczy czasem mail z kilkoma pytaniami. Jeśli na pytanie czym karmione są psy, hodowca odpowiada wymieniając nazwy popularnych karm, należy poszukać innej hodowli. Co jeszcze trzeba zrobić, by nie kupić psa w worku? Przede wszystkim obejrzyj hodowlę. Odwiedź ją, zanim umówisz się na odbiór zwierzaka. Legalna i fachowa shih tzu hodowla, to miejsce czyste i zadbane. Hodowane w niej psy są w dobrym stanie i nastroju.

Zajrzyj w papiery. Hodowca psów ma obowiązek pokazać ci dokumenty, takie jak metryki i rodowody. Tłumaczenia, że dokumentów jeszcze nie ma i zostaną przesłane później powinny wzbudzać czujność. Legalna hodowla shih tzu ma dokumenty do wglądu. Dokumenty te zawierają szczegółowe informacje o rodzicach i chorobach, jakie przechodzili.

Spojrzyj na przodków. Decydując się na rasowego psiaka, masz prawo zobaczyć jego przodków. Jeśli nie dwóch, to przynajmniej matkę. To ważne, bo zachowania matki dziedziczone są przez szczenię. Legalna shih tzu hodowla jest miejscem, w którym bez problemu pokażą ci rodzicielkę upatrzonego pieska.

Przejrzyj książeczkę zdrowia. Legalna hodowla shih tzu to miejsce, w którym ludzie troszczą się o zdrowie psów. Każdy z nich ma książeczkę zdrowia, w której wypisane są wszystkie szczepienia, odrobaczanie i ewentualne inne interwencje medyczne. Prawdziwi hodowcy naprawdę badają, szczepią i leczą swoje psy.

Ubranka dla shih tzu wygląd, budowa, pielęgnacja
Shih tzu fryzury, sierść, pielęgnacja, fryzjer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme