Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Shih tzu charakter, usposobienie, osobowość, opis rasy | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Shih tzu charakter, usposobienie, osobowość, opis rasy

Psie charaktery. Decydując się na psa, określamy z góry jego wygląd i charakter. Pierwsze jest ważne, ale drugie ważniejsze. Od charakteru poszczególnych ras zależy to, jak trzeba z nimi postępować, jakie warunki trzeba im zapewnić, gdzie i z kim mogą żyć i czego możemy się po nich spodziewać. Większość poszukujących psa do mieszkania, szuka takiego, który będzie wesoły, towarzyski, przyjazny i łagodny. Wymienione tu cechy posiadają psy rasy shih tzu. Shih tzu charakter sprawia, że są one najczęściej zapraszanymi do domów, czworonożnymi gośćmi.Co wyróżnia shih tzu? Wielbiciele tej rasy przypisują im tak znamienite cechy, jak mądrość, dostojeństwo i duma. Mówi się też o ich bystrości, wesołości i energii. Wrodzona cierpliwość sprawia, że poddają się licznym zabiegom pielęgnacyjnym. Kochają zabawy i aktywność na świeżym powietrzu.
Inteligencja i przekora. Charakter shih tzu, to także wrodzona inteligencja. Psy tej rasy bardzo szybko uczą się nowych rzeczy. W lot opanowują rozumienie podstawowych i często powtarzanych komend, takich jak „nie wolno”, „chodź tu”, „siad”, „czesanie psa”, „daj łapkę”, „leżeć”, itp. Ale pieski te bywają przekorne, chimeryczne i humorzaste. Potrafią wówczas okazywać brak szacunku i zainteresowania odwracaniem się tyłem, ignorować polecenia i robić coś zupełnie innego niż oczekujemy.

Spanie i szczekanie. Psy shih tzu, to klasyczne śpiochy. Zasypiają, gdy tylko nic się nie dzieje lub nie proponuje się im nic ciekawego. Śpią jednak płytko i czujnie. Na dźwięk ruszanej smyczy lub komendę „spacer”, w sekundę osiągają stan pewnej gotowości. Shih tzu nie są głośne, co jest olbrzymią zaletą, zwłaszcza w budownictwie wielorodzinnym. Szczekają cicho i raczej rzadko.

Zdolności adaptacyjne. Opisując charakter nie można nie wspomnieć o zdolnościach adaptacyjnych tych psów. Zwierzęta te bez problemu dostosowują się do nowych miejsc i panujących w nich warunków. Nie sprawiają problemów przy wyjazdach i przeprowadzkach.

Skłonność do dominacji. Sympatyczne i milutkie shih tzu mają skłonność do dominacji. Jeśli zauważymy ją u swojego pupila, nie możemy dopuścić do jej rozwoju. Shih tzu, choć mały i przyjazny, gdy dominuje, może sprawiać wiele kłopotów. Przeciwstawianie się psiej dominacji, polega na pokazywaniu psu co mu wolno, a co nie. Pies nie powinien dostawać dodatkowych porcji pokarmu. Nie powinien leżeć na kanapie, jeśli przeszkadza to właścicielowi. Nie powinien bawić się przedmiotami, które nie należą do niego i nie służą do zabawy.

Przeznaczenie psa shih tzu. Ze względu na charakter shih tzu, psy tej rasy zaliczane są do zwierząt towarzyskich. W żadnym razie nie są to psy obronne i nie należy uczyć ich agresji. Shih tzu to wspaniały towarzysz dla rodzin z dziećmi, osób starszych i samotnych. Towarzysz, który oczekuje opieki, zainteresowania, troski i zabawy, czyli naszego towarzystwa!

Shih tzu miniaturka, cena, opis rasy, hodowla
Shih tzu pielęgnacja, hodowla, towarzyskość, pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme