Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Rozella białolica – oswajanie, szkolenie, pielęnacja | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Rozella białolica – oswajanie, szkolenie, pielęnacja

W naszym kraju coraz bardziej popularne jest przetrzymywanie papug w ludzkich domach. Dzieje się tak nie tylko z powodu jej bajkowego ubarwienia ale również prostoty ich oswajania. Wbrew pozorom ptak może stać się nie jedynie mądrym ale również nawiązującym dobry kontakt pupilem domowym. Jedną wśród grona wielu ptaków często trzymanych w domach jest Rozella białolica. Jest to zapewne jedna z najintensywniej kolorowych ptaków, przetrzymywanych w mieszkaniach.Są nie tylko wyjątkowo towarzyskie ale również nie posiadają wygórowanych wymagań za równo mieszkaniowych ale i jedzeniowych. Ogromna ilość osób posiada je w specjalnie do tego celu postawionych klatkach, umieszczonych w ogrodzie. Tak naprawdę mogą one być w nich przetrzymywane nawet przez cały rok, gdyż wyjątkowo łagodnie znoszą niższe dni. Rozella Białolica, jest na dodatek ptakiem nad wyraz szybko przekonującym się do człowieka, przeważnie wystarczy kilka dni i mamy możliwość do obserwacji pierwszych efektów.

Pasjonatom, ponadto udało się nauczyć je nieco słów. Rozella Białolica przepada za jabłkami oraz marchwią, którą jednak warto im właściwie zadawać. Podstawą ich jadłospisu jest między innymi proso, słonecznik a także owies. Zapewne wypada umożliwić im także nieprzerwany dostęp do minerałów w postaci wapnia. Bez nich może dojść do odwapnienia organizmu a w efekcie do zgonu ptaka. Przygotowane tego rodzaju kostki można nabyć w sklepie zoologicznym.

Konura złota i jej żywienie
Nierozłączka czarnogłowa - warunki hodowli, opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme