Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Rottweiler szczeniaki, hodowla, karma, informacje

Pies rottweiler stanowi wyjątkowo silną rasę charakteryzującą się przede wszystkim uporem i samodzielnością. Jako rasa zaliczana do grupy molosów, rottweilery należą według klasyfikacji do psów pracujących. Dawniej pilnowały bydła oraz służyły do strzeżenia rzymskich obozów. Obecnie zaś psy danej rasy pełnią funkcje psa obronnego.Zważywszy na fakt, iż rottweilery posiadają krótkiej długości sierść, ich pielęgnacja nie jest specjalnie kłopotliwa, W czasie linienia wymagane jest jednak zintensyfikowanie ilości zabiegów pielęgnacyjnych.

Pies rottweiler jest przede wszystkim dosyć specyficzny pod względem charakteru. Szybko przywiązuje się do swojego opiekuna i jest w stosunku do niego wyjątkowo czuły, jednak do obcych wykazuje sporą agresywność. Ze względu na to, iż jest obdarzony ponadprzeciętną inteligencją oraz zdolnością uczenia się nowych rzeczy, stosunkowo łatwo przychodzi mu nauka. Ponadto, wytrwałość rottweilera jest także pomocna w całym procesie nauki.

Są niezwykle wytrzymałe i silne, o czym świadczy ich muskularna i potężna budowa. Ich grzbiet jest mocny i zwarty, natomiast klatka piersiowa potężnie umięśniona i szeroka. Mają lekko wypukłe czoło, a umaszczenie psów rottweilerów jest wyłącznie czarne, lecz podpalane w poszczególnych miejscach takich jak kończyny, policzki czy też nad oczami.

Wykazują sporą tendencję do dominacji, co jest widoczne zwłaszcza w przypadku samców. Do typowo występujących dolegliwości zdrowotnych u rottweilerów zaliczane są dysplazja stawów biodrowych oraz dysplazja stawów łokciowych. Jest to spowodowane szczególną predyspozycją ras psów dużych w kierunku danego zaburzenia.

Odnośnie ceny, szczeniaki rasy rottweiler można zakupić w Polsce w przedziale cenowym wahającym się od 800 do nawet 3000 zł. Dana cena dotyczy szczeniąt z rodowodem. Wszystko jest jednak zależne nie tylko od samego pochodzenia danych psów, ale również od ilości środków przeznaczonych na ich odchowanie. Dodatkowo, szczenięta rasy rottweiler posiadające zagranicznych przodków są w znacznie wyższej cenie.

Rottweiler hodowla, opis rasy, wymagania, informacje
Rottweiler cena, osobowość, agresja, opis rasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme