Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Rottweiler hodowla, opis rasy, wymagania, informacje | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Rottweiler hodowla, opis rasy, wymagania, informacje

Jako rasa wyjątkowo potężna i silnie zbudowana, rottweilery służyły dawniej do pilnowania bydła oraz obozów rzymskich. Zważywszy na ich budzącą ogromne wrażenie masę, psy rottweilery wykorzystywano jako psy rzeźnickie oraz pasterskie – pomagały one w zaganianiu zwierząt. W obecnych czasach uznaje się je głównie za psy obronne. Ponadto, w 1910 roku pies rottweiler został oficjalnie zakwalifikowany do grona psów policyjnych.Rottweilery mają czarny nos i małe uszy, które płasko leżą i są wysoko osadzone. Posiadają szatę składającą się z dwóch warstw: delikatnego podszerstka oraz szorstkiej okrywy wierzchniej. Nie jest wymagana specjalnie intensywna pielęgnacja, z wyjatkiem okresu linienia czworonoga. Jeżeli chodzi o ich umaszczenie, jest ono zawsze czarne. Natomiast perfekcyjna waga dla dorosłego psa wynosi około 58 kg i dla suk – 48 kg. Psy rottweilery osiągają maksymalny wzrost w przedziale 63 – 68 cm, a suki w granicach między 58, a 63,5 cm.

Niezbędne jest zapewnienie im odpowiedniej dawki ruchu każdego dnia, ze względu na ich spore zapotrzebowanie co do aktywności fizycznej. Mogą jednak mieszkać także w niewielkich mieszkaniach. Są nadzwyczaj przyjazne w stosunku do domowników, jednak do obcych ich nastawienie jest agresywne. Już od szczeniaka nie tylko warto, ale wręcz należy odpowiednio wychowywać naszego czworonoga, dzięki czemu jako już całkowicie dorosły pies będzie on posłuszny i ułożony.

Jako jedna z ras psów dużych, do najczęściej występującego schorzenia u psów danej rasy jest bez wątpienia dysplazja stawów biodrowych. Przejawiają również skłonność do pojawiania się alergii oraz chorób nowotworowych.
Koszt szczeniaka rasy rottweiler z rodowodem waha się w przedziale między 800, a 3000 zł na terenie Polski. Istnieje jednak kilka czynników składających się na wysokość ceny. Największą rolę odgrywają tu przede wszystkim pochodzenie danych szczeniąt oraz poświęcone środki przy ich odchowaniu.

Hodowla rottweilerów jest wyjątkowo popularna i powszechnie występuje na ternie całej Polski. Co także istotne, w Polsce rasa rottweiler znajduje się na wykazie ras psów, które są uznawane za agresywne.

Chart rosyjski opis rasy, hodowla, osobowość
Rottweiler szczeniaki, hodowla, karma, informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme