Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Rottweiler cena, osobowość, agresja, opis rasy

Psy rottweilery należą zdecydowanie do jednych z najpotężniejszych ras odznaczających się niezłomną siłą. To rasa zaliczana do grupy molosów w typie mastifa, która dawniej pilnowała bydła i ciągnęła ciężkie zaprzęgi z żywnością. W obecnych czasach służą jako psy obronne. Warto zaznaczyć, iż od 1910 roku dana rasa została oficjalnie uznana za psy policyjne.Rottweilery są wyjątkowo dobrze zbudowane, a ich sylwetka harmonijnie ukształtowana. W stosunku do obcych ludzi zachowują się nadzwyczaj agresywnie, w szczególności dotyczy to intruzów.

Jeżeli zapewni się im sporą dawkę codziennego ruchu na świeżym powietrzu, mogą mieszkać nawet w niewielkim mieszkaniu.
Optymalna waga dla dorosłego psa wynosi około 58 kg, natomiast dla suk nieco mniej – 48 kg. Rottweilery osiągają wzrost w przedziale 63 – 68 cm dla psów, a dla suk jest to wartość między 58, a 63,5 cm.

Obdarzone ponadprzecietną inteligencją o towarzyskim sposobie bycia rottweilery wymagają konsekwencji w kwestii ich wychowania i prowadzenia. Podczas procesu nauki odznaczają się ogromną pojętnością.

Przede wszystkim posiadają krótką sierść, dzięki czemu nie wymagana jest szczególnie intensywna jej pielęgnacja. Ich umaszczenie jest zawsze czarne i podpalane, natomiast grzbiet cechuje się mocną i zwartą budową. Ponadto, mają niewielkie, wysoko osadzone uszy, czarny nos, a ich oczy są koloru ciemnobrązowego.

Jak u innych psów ras dużych, typowym schorzeniem często występującym u danej rasy jest dysplazja stawów biodrowych. Ze względu na ich budowę są również bardziej zagrożone ryzykiem pojawienia się skrętu żołądka.

Jeżeli chodzi o cenę, to szczenię rasy rottweiler z dobrym rodowodem będzie nas kosztować w przedziale od 800 do nawet 3000 zł. Wszystko zależy od ich pochodzenia, ponieważ w przypadku szczeniąt bez rodowodu, cena bedzie oczywiście znacznie niższa. Warto dodać, iż o wiele bardziej cenione są szczenięta po zagranicznych przodkach, a więc ich koszt jest odpowiednio wyższy.

Rottweiler szczeniaki, hodowla, karma, informacje
Pies rottweiler hodowla, tryb życia, opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme