Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Rottweiler cena, osobowość, agresja, opis rasy

Psy rottweilery należą zdecydowanie do jednych z najpotężniejszych ras odznaczających się niezłomną siłą. To rasa zaliczana do grupy molosów w typie mastifa, która dawniej pilnowała bydła i ciągnęła ciężkie zaprzęgi z żywnością. W obecnych czasach służą jako psy obronne. Warto zaznaczyć, iż od 1910 roku dana rasa została oficjalnie uznana za psy policyjne.Rottweilery są wyjątkowo dobrze zbudowane, a ich sylwetka harmonijnie ukształtowana. W stosunku do obcych ludzi zachowują się nadzwyczaj agresywnie, w szczególności dotyczy to intruzów.

Jeżeli zapewni się im sporą dawkę codziennego ruchu na świeżym powietrzu, mogą mieszkać nawet w niewielkim mieszkaniu.
Optymalna waga dla dorosłego psa wynosi około 58 kg, natomiast dla suk nieco mniej – 48 kg. Rottweilery osiągają wzrost w przedziale 63 – 68 cm dla psów, a dla suk jest to wartość między 58, a 63,5 cm.

Obdarzone ponadprzecietną inteligencją o towarzyskim sposobie bycia rottweilery wymagają konsekwencji w kwestii ich wychowania i prowadzenia. Podczas procesu nauki odznaczają się ogromną pojętnością.

Przede wszystkim posiadają krótką sierść, dzięki czemu nie wymagana jest szczególnie intensywna jej pielęgnacja. Ich umaszczenie jest zawsze czarne i podpalane, natomiast grzbiet cechuje się mocną i zwartą budową. Ponadto, mają niewielkie, wysoko osadzone uszy, czarny nos, a ich oczy są koloru ciemnobrązowego.

Jak u innych psów ras dużych, typowym schorzeniem często występującym u danej rasy jest dysplazja stawów biodrowych. Ze względu na ich budowę są również bardziej zagrożone ryzykiem pojawienia się skrętu żołądka.

Jeżeli chodzi o cenę, to szczenię rasy rottweiler z dobrym rodowodem będzie nas kosztować w przedziale od 800 do nawet 3000 zł. Wszystko zależy od ich pochodzenia, ponieważ w przypadku szczeniąt bez rodowodu, cena bedzie oczywiście znacznie niższa. Warto dodać, iż o wiele bardziej cenione są szczenięta po zagranicznych przodkach, a więc ich koszt jest odpowiednio wyższy.

Rottweiler szczeniaki, hodowla, karma, informacje
Pies rottweiler hodowla, tryb życia, opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme