Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Rotala pochodzenie, hodowla rośliny

Niezwykle interesująca roślina pochodząca z Azji. Rośnie najczęściej na polach ryżowych. Jest ona w Azji uważana za chwast.

Listki rosną na łodydze naprzeciwlegle względem siebie. Roślina wyrasta ponad powierzchnię wody. Część znajdująca się ponad powierzchnią posiada inny kształt liści. Dodatkowo roślina wypuszcza liczne pędy które unoszą się na powierzchni wody. Rotala najczęściej używana jest jako roślina dekoracyjna ze względu na swój bardzo interesujący czerwony kolor.Rozmnażanie odbywa się poprzez fragmentację łodygi. Odcięty, zdrowy pęd należy umieścić w podłożu. Roślina przeznaczona jest do środkowej lub tylnej części akwarium. Jej czerwony kolor doskonale będzie kontrastował z zielonymi roślinami.

Roślina ta wymaga mocnego oświetlenia i odpowiedniego nawożenia. Dla uzyskania intensywnie czerwonego koloru warto dozować odpowiednią ilość żelaza oraz mikroelementów. Optymalna temperatura wody powinna mieścić się w zakresie od 18 do 28 stopni. Mimo tych wymagań rotala jest rośliną stosunkowo prostą w uprawie co jest jej największą zaletą.

Razbora klinowa informacje, rozmiary
Ludwigia występowanie, kolorystyka, hodowla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme