Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Rasa beagle hodowla, charakter, osobowość, informacje

Decydując się na psa do swojego domu warto jest dobrze zastanowić się nie tyle nad samym przygarnięciem pupila ale nad tym, jakiej rasy chcielibyśmy psa. Każdy pies jest, bowiem inny, każdy ma inny charakter, inne przyzwyczajenia. Nawet w obrębie tej samej rasy występują psy, które mają zróżnicowany charakter ale sama rasa również wiele warunkuje. Warto jest zwrócić swoją uwagę na psy rasy beagle. Mają swój charakter, mają swoje zwyczaje ale są też bardzo przyjemne, miłe i niezwykle urocze. Beagle opis rasy w następnych akapitachPies rasy beagle wywodzi się od ras gończych, od psów wyżłowatych. W oficjalnej klasyfikacji beagle należą do sekcji psów gończych, a znalazły się w podgrupie psów gończych małych. Beagle pochodzą z Anglii. Wykorzystywane były początkowo do polowań w sforach na małe zwierzęta, przede wszystkim na zwierzęta typu lisy i zające. Przypuszcza się, że ich nazwa pochodzi albo z języka angielskiego, w którym oznacza “mały” albo z języka francuskiego, gdzie oznacza “rozdziawiony pysk”.

Rasa psów beagle jest mała, najmniejsze pośród gończych. Są niewielkich rozmiarów, krępej budowy ale zwinne i żwawe. Nie mogą być ociężałe jako psy, które mają polować. Głowa beagle jest nieduża, bez zmarszczek i bez fałd, nie jest ciężka. Oczy nie są głęboko osadzone ale nie są też wyłupiaste. Uszy mają długie, zaokrąglone na końcach, zwisające w dół, wzdłuż policzków.

Tułów psa jest proporcjonalny do głowy, również nie za duży, niezbyt rozbudowany, lekki i zwinny. Grzbiet jest prosty, a brzuch niewydęty. Przednie łapy beagle są bardzo dobrze umięśnione, są proste, stabilne, mocno osadzone. Stopy przednich łap są silne a palce bardzo mocno zwarte. Tylne łapy natomiast zostały wyposażone w bardzo umięśnione uda. Stopy tylnych łap wyglądają tak jak u przednich. Ogon psa jest wysoko osadzony. Nie jest ani zbyt długi ani zbyt krótki, jest stosunkowo silny, prosty, nie jest zakręcony nad grzbietem. Noszony jest raczej wesoło co sprawia, że pies sprawia wrażenie pogodnego, pozytywnie usposobionego, zadowolonego.

Beagle cena, informacje, pielęgnacja, opieka
Pies beagle opinie, zasady hodowli, budowa i wygląd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme