Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Pudel Toy ciekawostki, odmiana, zachowanie | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Pudel Toy ciekawostki, odmiana, zachowanie

Z wszystkich istniejących odmian pudla to właśnie pudel Toy należy do tych najmniejszych. Jest rasą należącą do psów ozdobnych i do towarzystwa. Dana rasa powstała dopiero kilkadziesiąt lat temu, w wyniku skrzyżowania pudla z pudlem miniaturowym.Pudle odmiany Toy należą do wyjątkowo radosnych, pełnych temperamentu psów o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Czworonogi osiągają wagę w granicach 3-5 kg, natomiast ich wysokość w kłębie wynosi około 24-28 cm.

Charakterystycznymi dla pudla Toy są zaokrąglona czaszka oraz średniej długości, mocno zbudowana szyja. Wysoko osadzony ogon oraz proste kończyny to także typowe cechy dla budowy pudli tej odmiany.

Są nadzwyczaj zwinne, chętne do nauki i wyjątkowo podatne na szkolenie, dlatego też doskonale sprawdzają się w dyscyplinie sportowej Mini Agility. Pudel Toy jest znakomitym towarzyszem dla dzieci, ze względu na fakt, iż jest bardzo czuły i nie ma w sobie cienia agresji. Są co prawda energiczne i ruchliwe, ale idealnie sprawdzą się również dla ludzi w starszym wieku, którzy potrzebują mobilizacji do codziennych spacerów. Charakteryzują się tym, iż bardzo szybko przywiązują się do swojego właściciela, któremu się bezwarunkowo oddane.

Pudle Toy należą to ras życzliwych wobec ludzi, nawet w stosunku do całkowicie obcych osób nie okazują agresji. To wrażliwe i czułe psy o elastycznej, wełnistej i gęstej sierści. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji szaty, czesanie powinno odbywać się nawet do trzech razy w tygodniu.

Dopuszczalne umaszczenie pudli tej odmiany to biały, brązowy, srebrny, czarny, morelowy oraz czerwony. Wszystkie kolory powinny być jednolite. Typowe dolegliwości zdrowotne dla tej rasy to przede wszystkim duża podatność na infekcje uszne oraz kłopoty ze strony układu trawiennego. Mogą występować także problemu natury okulistycznej.

Pudel miniaturka opis rasy, informacje, hodowla
Pies pudel informacje, posłuszeństwo, towarzyskość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme