Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Pudel średni pochodzenie, występowanie, opinie

Pudel to rasa pochodząca z Francji i jest uznawana za jedną z najstarszych ras psów. Dawniej pudle wykorzystywane były do polowań, natomiast aktualnie należą do psów pełniących funkcje reprezentacyjne.Pudel średni to średniej wielkości pies o proporcjonalnym tułowiu i krótkim grzbiecie. Znakiem rozpoznawczym dla danej rasy jest elegancki, nieco taneczny krok oraz lekko skośne oczy.

Nie przejawiają agresji w stosunku do obcych osób, jednak zachowują wobec nich dystans. Odznaczają się ponadprzeciętną inteligencją, radosnym sposobem bycia oraz otwartością. Posiadają zdolność do szybkiego uczenia się oraz wymagają stymulacji psychoruchowej.

Psy rasy pudel średni wprost uwielbiają spacery i ruch na świeżym powietrzu, są zawsze skore do zabawy i nie sprawiają problemów wychowawczych. Wszysktkie te cechy czynią psa pudla znakomitym towarzyszem dla zarówno dla młodych i aktywnych ludzi, jak i tych w podeszłym wieku.

Uznawane są za rasę długowieczną i wyjątkowo odporną na choroby. Pomimo dobrego zdrowia, szczególną uwagę należy zwrócić na oczy i uszy pudla ze względu na ich dużą podatność na rozmaite infekcje. Dbając w odpowiedni sposób o uszy psa możemy uniknąć pojawiania się bolesnych zapaleń.

Pudle wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Kąpiel raz na miesiąc oraz regularne wizyty groomerskie są absolutną podstawą. Należy także pamiętać o częstym czesaniu, jednakże niekoniecznie musi być ono wykonywane codziennie.

Sierść pudli jest kędzierzawa i gęsta, a po jej rozczesaniu tworzy się na całym ciele jednolite runo. Umaszczenie pudli powinno być jednolite, bez obecności łat ani plam. Można wyróżnić sześć rodzajów umaszczenia dopuszczalnych dla danej odmiany pudla, i są to: biały, czarny, brązowy, srebrny oraz czerwony i morelowy. Warto dodać, iż włosy pudli nie linieją ani nie wypadają,. Ponadto, są także bardzo odporne na zabrudzenia. Wybierając odpowiedni rodzaj strzyżenia, utrzymanie szaty pudla nie stanowi większego kłopotu.

Pudel olbrzymi opis rasy, wygląd, pielęgnacja
Pudel miniaturka opis rasy, informacje, hodowla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme