Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Pudel olbrzymi opis rasy, wygląd, pielęgnacja

Pudel olbrzymi, zwany także pudlem dużym stanowi największą odmianę wśród wszystkich pudli. Pudle jako czułe i niezwykle otwarte psy, znakomicie nadają się do pracy z niepełnosprawnymi i nawet bardzo chorymi ludźmi. Obdarzone świetnym węchem, kiedyś służyły jako psy myśliwskie cenione głównie za upór i zaciętość. W dzisiejszych czasach dana rasa jest wykorzystywana głównie w celach towarzyskich.Psy danej rasy charakteryzują się przede wszystkim ogromną żywiołowością, wesołością oraz lekkim, tanecznym chodem. Posiadają także niezwykłą łatwość uczenia się sztuczek, dlatego też wykorzystywane są w cyrkach czy też różnego rodzaju widowiskach. W stosunku do innych psów są przyjazne i nie wykazują agresywnej postawy.

Pudel duży należy do wyjątkowo inteligentnych i posłusznych ras, która nie sprawia większych problemów wychowawczych. Wymaga umiarkowanej aktywności fizycznej i wręcz uwielbia wspólne zabawy ze swoim właścicielem, zwłaszcza te na świeżym powietrzu.

Wyróżnia się dosyć dobrym zdrowiem, a przeciętna długość życia wynosi 15 lat. Do najczęstszych dolegliwości występujących u pudli należą bez wątpienia choroby uszu. Ze względu na długą okrywę włosową zasłaniającą uszy psa, często dochodzi do ich zapalenia. Jako dużych rozmiarów czworonogi, pudle olbrzymie wykazują także podatność na dysplazję stawów oraz skłonność do skrętu żołądka.

Optymalna waga dla dorosłego psa powinna wynosić w granicach od 20 do 25 kg, natomiast jeżeli chodzi o suki idealna waga to 18 kg. Jeżeli chodzi o wzrost pudla dużego, mieści się on w granicach od 45 do 62 cm.

Typy umaszczenia, które są dopuszczalne dla pudli danej odmiany to czarny, srebrny, biały, brązowy,morelowy oraz czerwony. Maść powinna być całkowicie jednolita. Jeśli chodzi o pielęgnację pudli, wymagane jest ich codzienne czesanie. Zabiegi groomerskie oraz regularne i staranne czyszczenie są absolutną koniecznością ze względu na specyfikę włosa u danej rasy.

Ogar polski cechy, opis rasy, charakterystyka
Pudel średni pochodzenie, występowanie, opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme