Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Pudel miniaturka opis rasy, informacje, hodowla

Pudel miniaturka to rasa, która aktualnie cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza na terenie Europy Zachodniej. Dawniej wykorzystywany w celu szukania trufli oraz wyłapywania zwierzyny z wody, obecnie pudel pełni funkcję reprezentacyjną.Proporcjonalnie przypominają pudla średniego, jednak miniaturowe pudle są nieco mniejszych rozmiarów. Dawniej posiadanie pudla miniaturki było równoznaczne z uznaniem w towarzystwie. Jako psy długowieczne, osobniki tej rasy dożywają nawet do 20 lat. Powszechnymi dolegliwościami dla pudla miniaturki są zaćma, jaskra, cukrzyca oraz niedoczynność tarczycy.

Wyjątkowo posłuszne i chętne do zabawy, stanowią wprost idealnych towarzyszy dla małych dzieci. Pudel miniaturowy jest bardzo posłuszny i zawsze z chęcią wykonuje zadane mu polecenia. To rasa, która potrzebuje stałego kontaktu z otoczeniem i domaga się uwagi od właściciela. Znakomicie nadają się dla rodzin z dziećmi, ze względu na ich energiczność i wesołe usposobienie. Uwielbiają ruch na świeżym powietrzu

Pudle miniaturowe ważą średnio od 4 do 7 kg i osiągają od 28 do 35 cm wysokości w kłębie. Posiadają prosty tułów i pojemną klatkę piersiową, a ich uzębienie jest mocne. Jeśli chodzi o oczy, to są one osadzone w sposób ukośny o kształcie migdałów, natomiast budowa ciała jest proporcjonalna. Długa głowa oraz wyraźnie zaznaczony grzebień potyliczny to także cechy typowe dla pudli miniaturowych.

Dopuszczalne kolory umaszczenia to biały, czarny, srebrny, morelowy, brązowy oraz czerwony, jednak muszą być one jednolite. Mogą także występować pudle o dwukolorowej szacie. Charakterystyczna dla pudla tej odmiany jest obfita, wełnista sierść, tworząca jednolite runo po rozczesaniu. Regularne wizyty groomerskie oraz czesanie do trzech razy w tygodniu są absolutną koniecznością w kwestii pielęgnacji.

Pudel średni pochodzenie, występowanie, opinie
Pudel Toy ciekawostki, odmiana, zachowanie

1 Comment

Add a Comment
  1. Wspaniały, inteligentny pies.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme