Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Pies shih tzu wygląd, cena, osobowość, informacje | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Pies shih tzu wygląd, cena, osobowość, informacje

Wygląd shih tzu. Pies shih tzu ujmuje nas swoim wyglądem. Jedno spojrzenie wystarczy, by rozczulił nas niewielki rozmiar psa. Patrząc uważniej, spostrzegamy wyjątkowo piękne oczy zwierzęcia. Są duże, wyraziste i odsłonięte. Trudno nie spostrzec dużych, oklapłych i zwisających uszu. Pyszczek psa jest króciutki i słodki. Wyjątkowo urokliwie i urzekająco wygląda okrywa włosowa shih tzu. Pieski te mają długą sierść, której nie gubią. Jest piękna, ale trzeba o nią dbać. Równie świetnie prezentuje się dumnie uniesiony ogon pieska. Wrodzona uroda jest głównym powodem, dla którego pieski shih tzu są tak chętnie nabywane.Charakter shih tzu. Psy shih tzu odznaczają się wyjątkowymi cechami. Są wrażliwe i czujne. W lot wyczuwają nastrój swoich właścicieli. Zdarza się nawet, że okazują empatię. Same też miewają fochy i zmienne nastroje. Są bardzo bystre i inteligentne. Bez problemu opanowują podstawowe zasady współżycia z człowiekiem. Bardzo szybko rozumieją podstawowe polecenia, co nie znaczy, że zawsze chcą je wykonywać. Dominującą cechą tej rasy jest przekora. Małe shih tzu potrafią dominować nad dużymi ludźmi i rządzić otoczeniem. Są niezastąpionym towarzyszem codzienności. Uwielbiają bawić się, szczególnie na świeżym powietrzu. Kochają spacery i zabawy z dziećmi. Shih tzu pies jest najczęściej polecanym psem dla rodzin. Decydując się na psa tej rasy trzeba pamiętać o tym, że bardzo przywiązuje się do właściciela. Zmiana opiekuna i domu jest dla niego wyjątkowo ciężkim przeżyciem. Shih tzu to kumulacja energii i radości, dlatego tak dobrze sprawdza się jako towarzysz osób starszych i samotnych. Mały rozmiar pieska sprawia, że nie ma on specjalnych wymagań terytorialnych. Równie dobrze czuje się w małym miejskim mieszkaniu i w dużym domu za miastem.

Opieka nad shih tzu. Psy shih tzu wymagają czegoś więcej niż standardowej opieki. Jak wszystkie psy, potrzebują codziennego karmienia, spacerów, zabaw i kontaktów z człowiekiem. Ze względu na nietypowe cechy zewnętrzne, potrzebują też szczególnej pielęgnacji. Dotyczy ona zwłaszcza szaty . Długie włosy psa trzeba regularnie czesać, przycinać lub golić. Od czasu do czasu trzeba wykąpać pieska. Trzeba też odwiedzać psiego fryzjera. Pieski shih tzu potrzebują regularnego przemywania oczu, skracania pazurków, usuwania włosów i zanieczyszczeń z uszu.

Dieta shih tzu. Dieta shih tzu może składać się z dobrej jakości karmy suchej dobranej do wieku. Może też obejmować posiłki przyrządzane w domu. Pies shih tzu może jeść surową wołowinę, baraninę i jagnięcinę oraz gotowany drób. Powinien dostawać chudy twaróg, jajka, mleko lub jogurt naturalny. W misce psa powinny znaleźć się gotowane warzywa, takie jak marchew, buraki czy pogniecione ziemniaki. Na sierść dobrze robią dodawane do jadła oleje roślinne. Dodatkiem do takiej diety powinny być witaminy i minerały w formie preparatów.

Pies Pekińczyk hodowla, umaszczenie, waga
Rasa shih tzu tryb życia, wygląd, pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme