Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Pies rottweiler hodowla, tryb życia, opinie

Rottweiler stanowi rasę psów zaliczaną do grupy molosów, a w dawnych czasach psy rottweilery służyły do pilnowania bydła. Aktualnie natomiast pełnią one funkcje psa obronnego. To nadzwyczaj inteligentne psy o towarzyskim sposobie bycia, które podczas nauki odznaczają się ogromną wytrwałością i pojętnością.Psy rasy rottweiler są niezwykle potężnie i harmonijnie zbudowane, pewne siebie oraz bardzo podatne na szkolenie. Dosyć łatwo przychodzi im uczenie się nowych rzeczy, jednak potrzebują specjalnej tresury.

Rottweilery charakteryzują się przede wszystkim zrównoważoną psychiką oraz samodzielnością. Ich upór oraz skłonność do dominacji wymaga jednak odpowiedniego, stanowczego podejścia w ich wychowaniu. W stosunku do obcych ludzi pies rottweiler wykazuje się agresywnym zachowaniem, zaś do swojego właściciela bardzo szybko się przywiązują i są wyjątkowo czułe.

Rottweiler posiada krótki, wysoko osadzony ogon, średniej wielkości oczy o ciemnym odcieniu brązu oraz małe, wysoko osadzone uszy. Ich nos ma kolor czarny, natomiast szata jest dwuwarstwowa: składa się z delikatnego podszerstka i wierzchniej, dosyć szorstkiej okrywy. Ze względu na krótką sierść nie jest konieczna intensywna pielęgnacja, z wyjątkiem okresu linienia.

Pies rottweiler nadaje się co prawda do niewielkich mieszkań, ale koniecznością jest zapewnienie mu odpowiedniej dawki ruchu każdego dnia. Jego dieta powinna być bogata w białko. Idealna waga dla dorosłego psa wynosi około 58 kg, natomiast dla suk jest to 48 kg. Rottweilery osiągają maksymalny wzrost w przedziale 63 – 68 cm dla psów, a dla suk 58 – 63,5 cm.

Zważywszy na fakt, iż rottweilery należą do psów ras dużych, bardzo często występującym u nich schorzeniem jest dysplazja stawów biodrowych oraz łokciowych. Ich specyficzna budowa ma także wpływ na podatność do pojawiana się skrętów żołądka. Mają skłonność także do różnego rodzaju alergii oraz chorób nowotworowych.

Warto dodać, iż psy rottweilery zostały ujęte w wykazie ras agresywnych na terenie Polski.

Rottweiler cena, osobowość, agresja, opis rasy
Ogar polski szczeniaki, karma, popularność, waga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme