Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Pies pudel informacje, posłuszeństwo, towarzyskość

Według klasyfikacji pudle zaliczane są do psów użytkowych i do towarzystwa. Dawniej pudle wykorzystywane były do polowań przede wszystkim na ptactwo wodne. Obecnie pełnią całkowicie odmienną funkcję – reprezentacyjną. Psy pudle stanowią rasę, która jest wyjątkowo pomocna we wszelkiego rodzaju terapiach, dlatego też znakomicie nadają się do pracy z niepełnosprawnymi i ciężko chorymi ludźmi. Charakteryzują się przede wszystkim ogromnym posłuszeństwem oraz tym, iż źle znoszą nieobecność domowników.Pies pudel to niezwykle lubiąca i ceniąca sobie towarzystwo ludzi rasa. Ten wyjątkowo uczuciowy i zawsze skory do zabawy pies jest nie tylko inteligentny, ale także stosunkowo łatwo przychodzi mu dostosowywanie się do rozmaitych warunków i różnych trybów życia.

Psy pudle bardzo przywiązują się szybko do swojego właściciela i ufają mu w sposób bezgraniczny. Wymagają ciągłego okazywania sympati, sporej uwagi, czego dowodem jest fakt, iż stale domagają się pieszczot.

Pudle posiadają sierść gęsta i kędzierzawą, która wymaga intensywnej opieki. Niezbędne jest szczotkowanie jej co najmniej raz w tygodniu, natomiast kąpiele wymagan są raz na miesiąc. Utrzymanie szaty pudli jest jednak mało kłopotliwe. Co niezwykle istotne, pies danej rasy nie linieje.

Jeśli chodzi o umaszczenie psa pudla, istnieją trzy pierwotne i naturalne jego kolory: są nimi biały, czarny oraz brązowy. Dopiero później dodano do nich kolor srebrny, a następnie doszedł także kolor morelowy. Należy wspomnieć, iż kolory te muszą być jednolite, bez żadnych łat czy też plam.

Psy pudle to rasa, która wyjątkowo obrze znosi upływ czasu. Typową cechą dla psów tej rasy jest to, iż często przekracza ona nawet 15 rok życia. Psy pudle nie bywają zbyt często u lekarza, jednak często pojawia się u nich zapalenie dziąseł ze względu na skład ich śliny. Szczególnie wymagają zatem dbania o higienę jamy ustnej, w celu uniknięcia uporczywego osadzania się kamienia nazębnego i przykrego zapachu z pyska.

Pudel Toy ciekawostki, odmiana, zachowanie
Pekińczyk cena hodowla, usposobienie, zachowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme