Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Pies Pekińczyk hodowla, umaszczenie, waga | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Pies Pekińczyk hodowla, umaszczenie, waga

Pies rasy pekińczyk został wyhodowany w cesarskich Chinach i obecnie stanowi przedstawiciela jednej z najstarszych ras psa domowego. Zwany także chińskim pieskiem pałacowym, przez wiele wieków był trzymany wyłącznie w cesarskim pałacu. W Polsce pierwszy pies pekińczyk pojawił się w 1928 roku.Pekińczyk to pies o mocnym kośccu i masywnym ciele. Optymalna waga dla psów wynosi 5 kg, natomiast dla suk 5,4kg. Typowymi cechami dla tej rasy są długie, proste i bujne włosy oraz gruby podszerstek. Dla psów danej rasy dopuszczalne są wszystkie kolory umaszczenia z wyjątkiem wątrobianego oraz albinotycznego. W przypadku łat powinny być one rozmieszczone równomiernie.

Pies pekińczyk jest bardzo pamiętliwy, a raz wyrządzoną mu krzywdę będzie pamiętał nawet po latach. To rasa, która charakteryzuje się przede wszystkim żywotnością i wesołym usposobieniem, dzięki czemu jest idealnym kompanem dla dzieci. Pekińczyki miewają jednak również zmienne nastroje i bywają wyjątkowo uparte.

Psy pekińczyki wymagają czasu, by całkowicie przekonać się do człowieka. Pies tej rasy okazuje obojętność do reszty świata w tym także w stosunku do innych psów, jednak gdy obdarzy już kogoś zaufaniem, ofiarowana przez nie przyjaźń będzie trwała do końca życia.

Pekińczyk posiada niezwykle obfitą i bujną sierść, dlatego też wymaga szczególnej uwagi i odpowiedniej pielęgnacji. Konieczna jest szczotka o twardym i naturalnym włosie. Ze względu na budowę, należy oczyszczać oczy psów z bardzo często tworzącej się ropy. Jeśli chodzi o pazury, to psy danej rasy nie mają możliwości starcia ich na spacerach, dlatego powinno się obcinać je raz w miesiącu.

Pekińczyk miniaturka opis rasy, hodowla, informacje
Pies shih tzu wygląd, cena, osobowość, informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme