Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Pies jako pomocnik dla niewidomych | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Pies jako pomocnik dla niewidomych

Osoby niewidome należą do jednej z najmniej licznych grup pośród osób niepełnosprawnych. Ich życie oraz funkcjonowanie w dużej mierze zależy głównie od osób pełnosprawnych. Z biegiem czasu zauważono jednak, że dobrze przeszkolone psy są w stanie zapewnić większy komfort osobom niepełnosprawnym.Dlatego też w wielu placówkach, gdzie trenuje się psy do różnych działań, są takie grupy treserów, których głównym zadaniem jest wyszkolić psy odpowiedzialne za przeprowadzanie osób niewidomych. Psy poddawane tego typu tresurze są znieczulone na zachowania innych psów oraz na nie reagują na widok zabawek albo kotów. Trening takich psów jest bardzo ciężki i długotrwały, jednak wyniki są bardzo zadowalające.

Wiele osób niepełnosprawnych, które mają do czynienia z wytrenowanymi psami, bardzo sobie chwalą taką współpracę. Dużym plusem dla takich osób jest również to, że tego typu psy potrafią bezbłędnie przeprowadzić swojego pana przez ulicę lub poprowadzić po schodach. W ekstremalnych sytuacjach potrafią również zadbać o pomoc w razie wypadku.

Jaki wpływ mają psy na dzieci?
Czy można dać psa w prezencie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme