Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Pies Chow Chow – charakter, informacje, hodowla | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Pies Chow Chow – charakter, informacje, hodowla

Mamy szereg niepowtarzalnych ras psów, ale chow chow jest jedną z tych wyjątkowych. Prowadzi bardzo ciekawy tryb życia. Jest spokojny w każdej sytuacji, trzeba się nieźle napracować by ten pies zaczął na nas naskakiwać. Z tej rasy suczki bywają bardziej szczekliwe i agresywniejsze, choć nie mamy się co obawiać, bo bez powodu nie zaatakują.Posiada bardzo ciekawą posturę, mając na myśli jego skórę liczącą 3-4 mm grubości i sierść około 10 cm. Ponadto jest bardzo odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Dawniej używany jako środek transportu w górach w Tybecie. Cechuję się lekkim chodem. Idealny partner na duże przechadzki po parku. Przy nim nie będzie nam doskwierać nuda, ponieważ ten piesek jest w stanie przechodzić cały dzień i się nie zmęczyć.

Niestety nie jest idealny do tresowania, ale ma tyle pozytywnej cech, że niczemu to nie szkodzi. Trzeba o niego bardzo dbać, czesać i rzadziej kąpać. Po szczepionce jest bardzo podatny na wszelkie uczulenia, także się strasznie leni, więc nie zaleca się go cały czas trzymać w środowisku domowym.

Pies Hokkaido - opis rasy, szczeniaki, aktywność
Pies Łajka - charakterystyka, rozmnażanie, wymagania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme