Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Papuga falista oswajanie | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Papuga falista oswajanie

Jak można oswoić papugę falistą? Co trzeba zrobić, żeby się przyzwyczaiła i reagowała na opiekuna?

Na początek, trzeba się z papużką bardzo dobrze poznać. Dobrze jest pochodzić do klatki kilka razy dziennie i zagadywać do papużki. Można do niej pogwizdać, porozmawiać z nią. Początkowo nie będzie ona chętnie reagować, ale z czasem to się zmieni. Dobrze też wybadać, co jest jej przysmakiem i podczas tych rozmów przy klatce podawać papużce te przysmaki. Nabierze ona wówczas bardzo dobrych i bardzo pozytywnych skojarzeń i będzie bardziej emocjonalnie reagowała na pojawienie się swojego opiekuna. Z czasem można nawet zacząć podawać jej ten przysmak z ręki.

Papuga falista choroby
Papuga falista cena

2 komentarze

Add a Comment
  1. Dwa tygodnie temu kupiłem papugę falistą. Co zrobić, zęby się oswoiła?

    1. Papuga falista wymaga po pierwsze towarzystwa. To główna cecha większości papużek. Dobrze też zachęcić ją dobrą karmą na samym początku. Zabawa i dobre jedzenie to podstawy. Dobrym rozwiązaniem są też zabawki, np. huśtawki w klatce. Warto także możliwie często pozwalać na swobodne latanie po mieszkaniu. Niezbyt nadaje się na przykład do mieszkań w blokowiskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme