Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Papuga ara cena

Chcę kupić papugę Ara. Ktoś wie, jaka jest średnia cena tego gatunku?

Papugi Ara różnią się swoją ceną. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie i wiele zależy od tego, jaki to jest gatunek i jak długo jest już hodowana. Im młodsza papużka tym wyższą cenę można za nią zapłacić, bo wszystko jeszcze można przy nie zrobić. Ara potrafi kształtować się w cenie już od kilkuset złotych, nawet do 3900 złotych, czyli wielokrotności ceny minimalnej.

Gadająca papuga
Papugi nierozłączki hodowla

3 komentarze

Add a Comment
  1. Czy papuga ara jest tak droga jak to wszyscy mówią? Zawsze mnie interesował ten gatunek.

    1. Ara to ptak wyróżniający się i rozpoznawalny. Takie ciekawe gatunki odpowiednio też kosztują. Niestety, ale to nie jest rozrywka dla niezamożnych ludzi. Poza ceną zakupu, kakadu wymaga tez więcej opieki i finansowego nakładu w czasie hodowli. Warto zajrzeć na fora i do poradników hodowców, by tam zasięgnąć szczegółów na temat gatunku. Pieniądze to nie wszystko i trzeba także mieć odpowiednią wiedzę by takiego ptaka hodować. Warto więc dobrze zastanowić się nad tym gatunkiem.

  2. Ara to papuga, od której wywodzi się wiele podgatunków, a one różnią się ceną. Arę epoletową można kupić za około 2000 złotych. Z kolei ara zielonoskrzydła kosztuje już średnio przeszło 10 000 złotych. Są to piękne ptaki, więc nie dziwne, że ceny są wysokie. To duże papugi, które potrafią mówić. Bez względu na podgatunek, cena papugi ary będzie w tysiącach, także jest to jeden z droższych ptaków i nie wszystkich na takiego stać. Choć warto stać się opiekunem jednej z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme