Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Opis i hodowla psów ratowniczych

Psy ratownicze to przede wszystkim takie zwierzęta które odgrywają bardzo ważną rolę. Pełnią funkcję ratownika i mają na to przyzwolenie. Taka psia praca zaczyna się często niewinnie lub przypadkowo. Dopiero potem takie psy stają się ratownikami w pełnym wymiarze. Do ich zadań należy ratowanie ludzi uwiezionych w różnych sytuacjach. Obecnie najbardziej znane jest ratownictwo wodne oraz górskie.



Właśnie tam można spotkać psy ratownicze. Mają oni bardzo dobry węch dzięki któremu tak szybko docierają do potrzebującego. W wielu przypadkach psy ratują życie co jest ogromną wdzięcznością. Takie psy są obdarzane wyjątkowym uczuciem i dbałością nie można zapominać o tym że potrzebują też szkolenia jak również odpowiedniego karmienia.

Właściciel nie mają żadnego odpoczynku ponieważ mieszkają i pracują ze swoimi opiekunami również ratownikami. W jednej jednostce może być nawet kilka psów ratowniczych. Podczas akcji są one zabierane i puszczane w trudny teren. Kiedy znajdują osoby szczekają jako znak.

Popularne i wartościowe czasopisma o psach
Jakiego psa kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme