Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Ogar polski cena, informacje, wymagania hodowlane | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Ogar polski cena, informacje, wymagania hodowlane

Ogary polskie wywodzą się od psów św. Huberta i należą do jednej z ras psów gończych. Zostały wyhodowane w Polsce. Kiedyś wykorzystywane były do polowań na lisy, zające, czy też dziki i sarny, natomiast w obecnych czasach poluje się z nimi zazwyczaj na lisy i dziki. To średniej wielkości psy o niezwykle silnej i zwartej budowie ciała.Ogar polski to pies myśliwski, dlatego też cechuje go wysokie poczucie niezależności oraz znakomita orientacja w terenie. Zdecydowanie nie należy do psów, które są bardzo posłuszne swojemu opiekunowi. Ponadto, dana rasa nie jest najłatwiejsza w kwestii wychowania, dlatego też niezwykle istotna jest umiejętność zachowania zimnej krwi. Łatwo jednak uczy się nowych rzeczy, a ze względu na wrażliwość ogara, przy użyciu odpowiedniego, pozytywnego tonu głosu, znacznie zwiększymy efektywność nauki.

Polski ogar bez wątpienia potrzebuje kontaktu z ludźmi, ponieważ należy do wysoce towarzyskich psów. Nie mają jednak specjalnie dużego zapotrzebowania na ruch. Nie są także nadmiernie szczekliwe, a w domu są nadzwyczaj spokojne.

Średnia wysokość w kłębie dla dorosłego psa mieści się w granicach 56 – 65 cm, natomiast suki osiagają wzrost w przedziale od 55 do 60 cm. Jeżeli chodzi o masę ciała, idealna waga dla suki wynosi między 20, a 25 kg, a dla psa – 25 do 32 kg. Psy dożywają przeciętnie 12-13 lat.

Ich sierść składa się z dosyć długiego włosa okrywowego oraz podszerstka Posiadają dobrze umięśnioną żuchwę, nisko osadzone uszy, które są nieco ciemniejsze od reszty oraz grube, silne pazury. Uszy, nogi, uda oraz głowa ogarów polskich są podpalane, podobnie jak podbrzusze. Typową cechą dla danej rasy jest także duża odporność na choroby.

Ze względu na brak wystarczającej wentylacji kanału słuchowego spowodowanej budową uszu, należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie ich w czystości, by nie dochodziło do wystąpienia stanów zapalnych. Odnośnie ceny ogara polskiego, szczeniaka danej rasy z rodowodem można zakupić od około 2000 zł.

Ogar polski hodowla, budowa, usposobienie, popularność
Ogar polski cechy, opis rasy, charakterystyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme