Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Odmiany Wróbliczek zielonorzytnych | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Odmiany Wróbliczek zielonorzytnych

Znaczna liczba osób teraz decyduje się na trzymanie we własnych mieszkaniach ptaków. Możliwe iż jest tak dla tego gdyż papugi w przeciwieństwie do wielu pozostałych pupili domowych nie wymagają aż tyle czasu opiekuna. Zwłaszcza gdy posiadamy dwóch osobników jednej odmiany, możemy być przekonani że w pod czas naszej nieobecności w domu, nie cierpią one szczególnie mocno. Jedną z najliczniej przetrzymywanych ptaków w domach jest wróbliczka zielonorzytna.



Zainteresowanie swoim gatunkiem zawdzięcza ona nie jedynie interesującym ubarwieniu ale także niewielkiej wielkości. Dzięki temu|na jej trzymanie może sobie pozwolić praktycznie każdy, ponieważ nie zajmuje ona wiele miejsca a jej utrzymanie nie jest wyjątkowo drogie. Według opinii pasjonatów skoro naszym pragnieniem jest zyskanie przede wszystkim towarzysza nie tylko osobnika do rozrodu, musimy kupić osobnika ptaka wróbliczka zielonorzytna, która to wychowała się w klatce.

Te, przywiezione z odległych krajów, są bardzo przestraszone więc może się stać tak że przekonanego siebie dzikich ptaków nie będzie w żadnym wypadku możliwe. wróbliczka zielonorzytna żywi się zazwyczaj zbożami, takimi jak słonecznik, lub też proso. Tak jak większość papug kocha owoce, czego nie należy im odmawiać jeśli pragniemy aby nasz ptak był zdrowy. Możemy zadawać im suszone figi bądź jabłka. Nad wymiar lubią również marchew. Tutaj jednak należy wprowadzić pewne ograniczenia i marchew podawać jedynie dwa razy w tygodniu.

Ara błękitna i jej popularna mowa
Konura złota i jej żywienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme