Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Mech jawajski rozmnażanie, schronienie | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Mech jawajski rozmnażanie, schronienie

Mech naturalnie rosnący w tropikalnych rejonach południowo-wschodniej Azji. Roślina tworzy bardzo gęste i duże dywany. Posiada zdolności rośnięcia zarówno pod jak i nad powierzchnią wody. Mech jawajski doskonale sprawdza się jako podłoże ponieważ ryby bardzo chętnie składają na nim ikrę. Dodatkowo może stanowić on schronienie dla niewielkich rybek. Należy jednak uważać ponieważ dla wielu jest on przysmakiem przez co w ich obecności jego uprawa nie uda się.

Rozmnażanie odbywa się poprzez podział kłącza.Mech nie ma wysokich wymagań odnośnie właściwości wody. Doskonale rośnie zarówno w wodzie kwaśnej jak i zasadowej. Należy zadbać jednak o to aby mech znalazł się w zacienieniu. Przy dużym naświetleniu na jego powierzchni powstają glony. Aby przyspieszyć jego wzrost należy nawozić go za pomocą CO2. W optymalnych warunkach dorasta nawet do 10 cm.

W akwarium powinien być używany jako roślina dekoracyjna. Jego uprawa ze względu na niskie wymagania jest bardzo prosta przez co idealnie sprawdzi się on dla początkujących akwarystów.

Wgłębka pochodzenie, warunki hodowli
Rogatek rozmnażanie, uprawa rośliny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme