Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Mały Heniek informacje, popularność | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Mały Heniek informacje, popularność

Potoczna nazwa bardzo popularnej rośliny akwariowej. W naturze występuje ona na południu Ameryki Północnej.

Ze względu na to że tworzy tzw. dywan, przeznaczona jest ona na pierwszy plan naszego akwarium. Dorasta ona do wysokości około 3 cm. Roślina posiada stosunkowo słabo rozbudowany system korzeniowy. Skutkuje to bardzo drobnymi listkami. Warto pamiętać o wybraniu odpowiednich gatunków ryb do akwarium. Duże bardzo szybko zniszczą nam całą uprawę ze względu na jej delikatność.Rozmnażanie odbywa się poprzez podział kłącza. Małego Heńka sadzimy w kępach odległych od siebie o około 2-3 cm.

Wymagania rośliny dotyczą przede wszystkim oświetlenia. Wymaga ona dość mocnego źródła światła. Jeżeli nie spełnimy tego wymogu to roślina zacznie nam gnić. Aby przyspieszyć wzrost rośliny warto wodę nawozić CO2.

Podsumowując jest to roślina o bardzo dużych walorach estetycznych, której uprawa nie jest bardzo trudna, jednak wymaga zastosowania się do pewnych wytycznych.

Rogatek rozmnażanie, uprawa rośliny
Blyxa japonica dekoracja, problemy hodowlane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme