Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Maltańczyk – informacje, opis rasy, usposobienie | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Maltańczyk – informacje, opis rasy, usposobienie

Warning: Attempt to read property "ID" on string in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-post-navigation/wp-post-navigation.php on line 32

Maltańczyk, inaczej biszon maltański, to pies typu jamnikowatego o przyjaznym usposobieniu. Poznajmy bliżej tę rasę, cenioną już w czasach antycznych. Umaszczenie maltańczyka ma odcień śnieżnobiały z prześwitującą różową skórą. Czasami przedstawiciele tej rasy mają też sierść w kolorze kości słoniowej.Z kolei nos, obwódki oczu, poduszeczki łap i pazury zwykle są koloru czarnego, zaś oczy utrzymane są w barwie ciemnej ochry. Budową maltan bardzo przypomina shih tzu i inne psy typu jamnikowatego – ma długi tułów, krótkie nogi oraz dumnie uniesioną do góry, małą głowę. Waga u psów tej rasy nie przekracza 4-5 kg, a wzrost w kłębie sięga do około 25 cm.

Maltańczyk często jest mylnie postrzegany jako zbyt energiczny, hałaśliwy pies, który bywa nadpobudliwy, by zwrócić uwagę opiekuna. Jednak pozory mylą, bowiem tak naprawdę psy tej rasy cechują się spokojem i powściągliwością. Mimo że zawsze są chętne do zabaw z właścicielem, to nie potrzebują częstej aktywności. Mają także ciekawą skłonność do swoistego zamyślenia, które rozpoznać można po skupionym, bystrym spojrzeniu. To także psy niezwykle inteligentne i rozumne. Gdy zbudują silną więź z właścicielem, stają się bardzo posłuszne i szybko zapamiętują wszelkie sztuczki i komendy.Niejakim mankamentem w posiadaniu maltana jest konieczność zadbania o jego gęste, białe futro. Wymaga ono starannego szczotkowania i rozczesywania, a dodatkowo nawilżania za pomocą specjalnej odżywki. Co 2-3 tygodnie należy także kąpać naszego pupila, by zachować biały odcień jego sierści i oczyszczać ją z nagromadzonych w niej zanieczyszczeń.

Jako że włosy maltańczyka rosną dość szybko, mogą przeszkadzać mu w chodzeniu oraz utrudniać widoczność (najdłuższe owłosienie ma bowiem na głowie), dlatego kolejnym obowiązkiem właściciela będą częste wizyty u psiego fryzjera. Maltańczyk to idealny psi przyjaciel dla człowieka lubiącego przebywać w domu i szukającego sympatycznego pupila, któremu będzie w stanie poświęcić czas na odpowiednią pielęgnację.

Pies Hawańczyk - umaszczenie, cechy, umaszczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme