Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Kakadu różowa | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Kakadu różowa

Interesuje mnie pewna papuga, czy ktoś z was mógłby mi coś o niej napisać? Chodzi o kakadu różową.

Kakadu to bardzo ładna i wyjątkowa papuga. Nazwę swoją wzięła od kolorystyki swojego upierzenia. Jej barwne pióra wyraźnie wskazują na gatunek, jaki ona reprezentuje. Jest to mieszkaniec Australii. Kakadu różowa to najczęściej występująca odmiana kakadu. Jest to jednocześnie najbardziej liczny gatunek. Wielkość jej ciała jest na za duża. Osiąga do około trzydziestu kilku centymetrów długości.

Kakadu salomońska
Kakadu cena

2 komentarze

Add a Comment
  1. Poszukuję ciekawego gatunku ptaków. Czy kakadu różowa jest ciekawa tylko z nazwy?

    1. Kakadu różowa jak każdy podgatunek papugi kakadu jest ciekawym i barwnym ptakiem. Do tego drogim i wymagającym. Z papugami tak już jest. Im droższa tym bardziej oczekuje atencji. Ale też jeszcze lepiej odwzajemnia swoje podziękowanie. Kakadu różowa podobnie jak każda duża papuga wymaga też sporej ilości czasu wolnego poza klatką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme