Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Jakie pies ma zmysły? | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Jakie pies ma zmysły?

Pies podobnie jak każda istota żywa kieruje się zmysłami. W przypadku psów za najważniejszy zmysł uchodzi zmysł powonienia, dzięki któremu pies może rozpoznać właściciela lub wrócić do domu. Dodatkowo, dzięki powonieniu pies może rozpoznać własną matkę lub ewentualnie wyczuć zapach innych psów.Istotnym elementem w psim żywocie jest zaznaczanie terenu, dzięki czemu pies może się z danym miejscem związać czysto terytorialnie. Dzięki temu inne psy, które znalazły się na jego terytorium będą z góry traktowane jako wrogowie. Psie jest w stanie wyczuć kilkaset różnych zapachów naraz. Dzięki temu czyni go to bardzo wybitnym zwierzęciem.

Fakt ten wykorzystuje się na przykład w ratownictwie medycznym oraz w policji, gdzie zmysł powonienia psa staje się priorytetem w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego oraz wykrywaniu przestępczości. Innym ważnym zmysłem jest słuch. Dzięki niemu pies może odbierać dalekie sygnały oraz rozpoznawać tonację głosu, dzięki czemu rozpoznaje głos swojego właściciela lub jego członka rodziny.

Jaką wybrać karmę dla psa?
Jak wygląda historia rasy psów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme