Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Jaki wpływ mają psy na dzieci? | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Jaki wpływ mają psy na dzieci?

Jak wiadomo, nie każda rasa psów przepada za dziećmi. Inaczej jest w przypadku, gdy pies danego gatunku jest jeszcze szczenięciem. Wtedy też na siłę poszukuje zabawy oraz okazywania uczuć. W przypadku dzieci z porażeniem mózgowym psy stanowią nie lada wydarzenie.Dzięki temu dzieci nawiązują pewien emocjonalny kontakt, który służy również ich powolnemu leczeniu. W przypadku dzieci z domów dziecka psy stanowią pewne odniesienie, kiedy to poszkodowane dzieci mogą choć na chwilę zapomnieć o swojej trudnej sytuacji. Według wielu specjalistów psy również w pewien sposób wpływają na rozwój małych dzieci.

Dzięki psom dzieci uczą się między innymi podstawowych ruchów ciała oraz zaczynają odczuwać podstawowe emocje. Jest to oczywiście bardzo pozytywna lekcja zarówno dla samych dzieci jak i ich rodziców. W wielu poradniach czy też centrach zdrowia dziecka przyprowadzane psy wywołują ogromną euforię wśród małych pacjentów. Dzięki temu atmosfera w szpitali czy w innej placówce jest bardzo przyjemna.

Pozytywne efekty terapii z psami
Pies jako pomocnik dla niewidomych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme