Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Historia papugi karolińskiej i ciekawostki o niej | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Historia papugi karolińskiej i ciekawostki o niej

Na naszej planecie jeszcze nie wiele lat temu żyło znacznie większa liczba gatunków stworzeń niż jest to dziś. Niestety wpływ ludzi spowodowało wyginięcie wielu z nich, nie zatrzymują przy życiu nawet nawet pojedynczego osobniaka. Pośród zwierząt które całkiem wyginęły obecna jest pośród innym papuga karolińska. Niesamowicie, wielokolorowy ptak prawdopodobnie zamieszkujący obszary Ameryki Północnej. Pomimo że starano się o odtworzenie gatunku, ostatnia parka tych ptaków przetrzymywana w zoo, padła w roku 1918.Istnieją dane informacje wskazujące na to że papugi te mają natomiast jeszcze gdzieś znajdować się. Ale żadne tego typu pogłosek nie uległy do dziś potwierdzeniu. Ptak ten ubarwiony był w kilku charakterystycznych barwach. Przeważająca część ptaka ma kolor zieleni w czasie gdy głowa łącznie z spodnią częścią szyi zabarwioną na barwę żółta oraz pomarańczowy. Wyginiecie tych wyjątkowych ptaków jest skutkiem głównie polowania na nie przez kłusowników którzy wywozili je albo spożywali.

Bolesnym ciosem dla sympatyków ptaków z całego świata jest informacja że takiego typu nie sposób nigdy zachować. Takie braki są bogate w skutki nie tylko dla ludzi gatunku ludzkiego ale także dla całego systemu ekologicznego który zostaje z tego powodu zachwiany. By cały system mógł powrócić do do dawnego czasu, trzeba nie rzadko wielu setek lat, zanim przyroda się unormuje.

Nierozłączka czarnogłowa - warunki hodowli, opinie
Amazonka niebieskoczelna i warunki jej hodowli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme