Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Hemianthus callitrichoides hodowla, wysokość | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Hemianthus callitrichoides hodowla, wysokość

Roślina akwariowa idealnie sprawdzająca się w przedniej części akwarium. Kilka sadzonek potrafi stworzyć bardzo interesująco wyglądający dywan, który doskonale się zaprezentuje.

Jest to stosunkowo nowa roślina, która w akwarystyce wykorzystywana jest od kilku lat.

Dywan utworzony przez roślinę, osiąga wysokość do 3 cm. Posiada ona dodatkowo bardzo małe listki przez co uważana jest za jedną z najmniejszych roślin akwariowych. Mimo powszechnej opinii mówiącej że uprawa tej rośliny jest problematyczna to warto zastanowić się nad rozpoczęciem jej hodowli.Idealnie sprawdzi się ona w małych akwariach, ponieważ powiększy je optycznie.

Podłoże dla rośliny powinno posiadać bardzo drobną granulację. Sadzenie powinno odbywać się poprzez umieszczanie w podłożu sadzonek w odległości kilku centymetrów od siebie. Jednak ze względu na jej niewielkie rozmiary może być to odrobinę problematyczne. Dodatkowo w przypadku hodowli rośliny należy pamiętać o nawożeniu akwarium CO2.

Tatarak trawiasty pochodzenie, informacje
Vallisneria asiatica informacje, pochodzenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme