Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Gryzonie Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Gryzonie

Warning: Attempt to read property "ID" on string in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-post-navigation/wp-post-navigation.php on line 31 Warning: Attempt to read property "ID" on string in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-post-navigation/wp-post-navigation.php on line 32

Mianem gryzoni określa się nieduże ssaki, które charakteryzują się posiadaniem pary siekaczy, rosnących nieustannie przez całe życie. Spotkać można je na każdym kontynencie, zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Część z nich doskonale przystosowała się do prowadzenia życia na drzewach, inne świetnie odnajdują się w norach.

Wiewiórka - źródło obrazka Hdscreen.me

Wiewiórka – źródło obrazka Hdscreen.me

Gryzonie występujące w Polsce to przede wszystkim gatunki wyrządzające poważne szkody w naszych uprawach. Wymienić można tutaj chociażby myszy i szczury, które równie chętnie osiedlają się w domach.

Małe gryzonie to natomiast bardzo popularne zwierzęta domowe. Do tych najczęściej hodowanych zalicza się świnki morskie, szynszyle, króliki, chomiki oraz szczury. Wszystkie odżywiają się pokarmem roślinnym: nie tylko ziarnami zbóż, ale również owocami, twardymi łodygami i korzeniami.

Cechą charakterystyczną tej grupy zwierząt jest chód oparty na całej stopnie. Palce są ruchome, a ich zwieńczeniem są ostre pazurki. Ciało pokryte jest najczęściej futerkiem, które, w zależności od gatunku, może mieć różny kolor.

1 Comment

Add a Comment
  1. Ja wolałabym kotki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme