Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Co jedzą papugi faliste | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Co jedzą papugi faliste

Mam pytanie odnośnie żywienia papugi falistej. Co je, czym się ją karmi? Jakich zasad przestrzegać?

Papużki faliste żywią się specjalną karmą, która dostępna jest w każdym sklepie zoologicznym. Najlepiej jest nie kombinować samemu na własną rękę z ziarenkami, tylko po prostu zdać się na gotowe rozwiązania i gotowe zestawy. Mamy wówczas pewność, że nasza papużka dokarmiana jest rzeczywiście najlepszym i pełnowartościowym pokarmem.

Papugi faliste płeć
Papuga falista hodowla

2 komentarze

Add a Comment
  1. Planuję kupić papugę falistą. Czym je karmić, jakie są jej przysmaki?

    1. Papuga falista odżywia się głównie nasionami, m.in. lnu, traw, owsa czy kanaru. Codziennie możemy podawać marchewkę, jabłko, zieleninę, kiełki. Okresowo gotowane jajo, twaróg biały, nać pietruszki, selera, gotowany ryż lub makaron. Oczywiście z umiarem. Do picia oprócz wody można dawać herbatkę z pokrzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme