Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Border Collie szczeniaki, hodowla, pielęgnacja, opis rasy

Adoptując rasowego psa bardzo ważne jest to żeby adopcja odbywała się na etapie, gdy pies jest szczeniakiem. Chodzi o to, żeby miał on szanse się szybko przystosować i nie był to dla niego zbyt duży szok. Z drugiej strony chodzi też o to, żeby właściciel miał szanse nauczyć swojego nowego pupila kilku przydatnych i ważnych sztuczek czy po prostu żeby wpoić w psa kilka ważnych zasad, które ułatwią im wspólne życie.Border collie to psiaki bardzo sympatyczne, miłe i przyjazne. Każdy szczeniak border collie to futrzana milutka kulka, która tak naprawdę przede wszystkim rozczula i powoduje, że każdy zakochuje się w nim już od pierwszego spojrzenia.

Jak zatem powinny przebiegać te pierwsze wspólne chwile? Adoptując border collie szczeniaki mamy szansę na ułożenie ich nieco według swoich własnych zasad oraz oczekiwań. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że border collie to pies, który jest z natury na powietrzu, jest psem pasterskim, czy sportowym. Nie jest on stworzony do mieszkania z człowiekiem choć potrafi mu się doskonale dostosować oraz zgrać, jeżeli współpraca będzie przebiegała harmonijnie i będzie budowana od podstaw.

Psa trzeba na początek oprócz pierwszych zabiegów higieniczno pielęgnacyjnych przyuczyć do życia z człowiekiem. Chodzi tutaj o wyrobienie odpowiednich nawyków i wpojenie psu zasad. Przede wszystkim nauczyć trzeba czystości. Pies musi komunikować potrzebę wyjścia na powietrze z powodów właśnie higienicznych. Musi również zgłosić chęć zabawy, ruchu i biegania. To powinno być komunikowane na dwa różne sposoby, żeby właściciel też wiedział jaką potrzebę pies mu właśnie oznajmia. Do tego pewne zwyczaje. Czy psu wolno wchodzić do pokoju, na kanapę, do łóżka. To wszystko trzeba ukształtować od początku już na etapie wprowadzania psa do domu. Dlatego tak ważne jest to żeby ten border collie szczeniak był jak najmłodszy. Im starszy pies tym trudniej będzie go przystosować.

Border Collie sprzedam, cena, opinie, zakup
Border Collie hodowla, usposobienie, charakter, cechy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme