Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Border Collie osobowość, ciekawostki, opinie | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Border Collie osobowość, ciekawostki, opinie

Chcąc adoptować dla siebie psa rasowego, warto się bliżej zapoznać z rasą, ku której się skłaniamy, zapoznać się ze zwyczajami takiego psa, przyzwyczajeniami, naturą i wrodzonymi skłonnościami, które bardzo często decydują o tym, w jaki sposób należałoby się tym psem opiekować, zajmować. Chcąc więc adoptować border collie nie zapominajmy o tym, że one również mają swoje naturalne cechy, naturalne zwyczaje i trzeba im też pomóc zaspokoić naturalne potrzeby.Owczarek border collie to pies, który należy do grupy psów pasterskich. To bardzo ważna informacja, ponieważ wskazuje na jego skłonności,  zwyczaje, obyczaje i potrzeby. Pies border collie będzie więc potrzebował ruchu, pracy, zadań. Będzie oczekiwał spacerów i wielu wycieczek.

Opis rasy border collie warto byłoby zacząć od tego, że początkowo były to psy głównie robocze. Pracowały w hrabstwach Anglii i Szkocji i wykorzystywane były właśnie jako psy pasterskie do opieki nad bydłem. Dopiero z czasem zaczęły być wystawiane na wystawach, a wraz z pierwszymi nagrodami zaczął się ich eksport praktycznie na wszystkie kontynenty.

Owczarek border collie to połączenie gracji i siły. Budowa jego ciała jest proporcjonalna, zgrabna i doskonale dopasowana do masy. To pies, który jest jednocześnie piękny wystawowo i silny do pracy. Coraz częstsze przeznaczenie psa do wystaw spowodowało, że dostosował się on nieco fizycznie do zmieniających się okoliczności i wymagań życia. Przez to też nieco zmniejszyła się jego masa ciała, a pysk wydłużył i stał się nieco bardziej smukły, zmniejszyło się owłosienie psa.

Warto również tutaj zauważyć, że w pewnym sensie te różnice w budowie mają również podłoże historyczne. Owczarki border collie o bardziej masywnej budowie pochodzą z Nowej Zelandii. Te psy delikatniejsze, o lżejszej budowie reprezentują typ angielski. Pies border collie to również wiele różnorodnych odmian umaszczenia, które dotyczą nie tylko szaty psa ale również warunkują jego kolor oczu. To bardzo piękne i wdzięczne psy z którymi naprawdę warto się zaprzyjaźnić.

Border Collie cena, informacje, adopcja psa
Beagle hodowla, aktywność, ruch, zasady hodowli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme