Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Bocja wspaniała – cena, choroby, opis itp.

Wiele osób decyduje się na hodowanie rybek akwariowych u siebie w domu. Aktualnie możemy przebierać wśród najróżniejszych gatunków ryb akwariowych. Jedną z najchętniej polecanych rybek jest bocja wspaniała. Jest to odmiana chętnie hodowana w akwariach, głównie ze względu na zamiłowanie do zjadania ślimaków. Bocja jest niezwykle urokliwą rybką, ponieważ ma złotożółte ubarwienie, poprzecinane ciemnymi pasami w poprzek tułowia. W naturze osiąga ona długość nawet do czterdziestu centymetrów. Hodując bocję wspaniałą w akwarium możemy spodziewać się, że rybka osiągnie około 20-25 centymetrów.Jeśli zdecydujemy się na hodowanie bocji wspaniałej, warto jest się zaopatrzyć w średniej wielkości akwarium, które posiada dużo kryjówek. Bocje są rybkami bardzo ciekawskimi i lubią poznawać swoje otoczenie. Z tego względu warto jest zainwestować w najróżniejszego rodzaju dekoracje z korzeni, kamieni, roślinek oraz doniczek. Bocje często wciskają się w szpary oraz szczeliny, dlatego należy zadbać o delikatne, nieostre krawędzie wszystkich dekoracji umieszczonych w zbiorniku. Rybki te mają również tendencję do skakania, dlatego należy zaopatrzyć się w pokrywę na akwarium, która zapobiegnie niekontrolowanej ucieczce naszych podopiecznych.

Bocje są rybami mięsożernymi, jednak chętnie również skubią rośliny, głównie te o delikatnych listkach. Warto jest urozmaicać pokarm dla bocji. Możemy podawać zarówno suchy pokarm, żywy, jak i mrożony. Całość diety uzupełniamy owocami oraz warzywami, takimi jak ogórek, cukinia, melon oraz szpinak. Bocja lubuje się w jedzeniu ślimaków, dzięki czemu stała się taka popularna wśród hodowców rybek akwariowych.

Decydując się na hodowanie bocji, warto jest zastanowić się nad ilością rybek w zbiorniku. Są to osobniki, które mają pewne złożone hierarchie między sobą i wykonują najróżniejsze rytuały. Z tego względu należy trzymać je w grupach co najmniej 5-6 osobników. Najlepsza ilość to 10 oraz więcej rybek, jednak nie należy przy tym zapominać, że akwarium powinno być przy takim stadzie odpowiednio duże. Cena w sklepie zoologicznym to nawet 19 zł za rybkę.

Zbrojnik kolumbijski - cena, opis, wymagania
Bocja tygrysia - cena, opis, wymagania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme