Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Beagle szczeniaki, opieka, pielęgnacja, przygotowania | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Beagle szczeniaki, opieka, pielęgnacja, przygotowania

Decyzja o przygarnięciu psa powinna być poprzedzona przemyśleniami i odpowiednimi przygotowaniami. Szczególnie, jeżeli decydujemy się na rasowego psa na przykład rasy beagle. Ta rasa odznacza się szczególną żywiołowością, odznacza się szczególną energią i potrzebuje bardzo dużo ruchu. Trzeba, więc mieć tego świadomość zanim w ogóle podejmiemy decyzję o tym, czy w ogóle chcemy psa, a w drugiej kolejności jakiego. Szczególnie, gdy to rasa beagle.Oczywiście, adopcja psa powinna przebiegać wówczas, gdy pies jest jeszcze szczeniakiem. Będzie mu wówczas łatwiej się przystosować, będzie mu łatwiej się zaaklimatyzować w nowym środowisku. Ważne również jest to, że młodego psa łatwiej jest też wszystkiego nauczyć. A dobrze, jeżeli nowy właściciel ułoży sobie psa zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Oczywiście, każdy pies (także szczeniak beagle) ma swoje potrzeby i dobrze jest je w procesie wychowania uwzględnić. Jeżeli zapewnimy psu zaspokojenie tych potrzeb to mamy znacznie większą szansę na to, że pies będzie współpracował. Szczeniaki beagle są bardzo wesołe, żywotne, żwawe. Potrzebują one dużo ruchu dlatego też trzeba im go zapewnić. Jeżeli odpowiednio wybiegają się szczeniaki beagle to jest duże prawdopodobieństwo, że będą znacznie grzeczniejsze, posłuszne i chętniej będą uczyć się nowych rzeczy niż psy “zaniedbane”.

Każdy szczeniak beagle ma chęć do psot. Tyle, że nie wynika to ze złego charakteru, złej woli, ani skłonności do złośliwości. Po prostu rozpiera go energia i to jest właśnie efekt. To kolejne potwierdzenie tego jak ważne jest w życiu beagle odpowiednia ilość ruchu. Do tego oczywiście ważne jest żeby wykształcić w małym pupilu odpowiednie nawyki higieniczne. Wyjście na psoty jest doskonałą okazją do takiej nauki. Jednakże pies musi umieć oddzielić wyjście na zabawę lub trening od wyjścia w celach higienicznych. Chodzi o to żeby umiał zakomunikować to czy chce wyjść na spacer żeby się bawić czy chce wyjść, bo po prostu ma potrzebę fizjologiczną. Takie odróżnienie też jest niezwykle ważne i istotne.

Beagle hodowla, aktywność, ruch, zasady hodowli
Beagle charakter, opis rasy, pochodzenie, wygląd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme