Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Beagle hodowla, aktywność, ruch, zasady hodowli

Hodowanie psa rasy beagle wymaga przestrzegania kilku ważnych zasad. Jeżeli będziemy się tych zasad trzymać to oczywiście wszystko będzie się dobrze układało. Jak to powiadają: psa można ułożyć, a współpraca będzie się układać po myśli właściciela. Jakie są te zasady i o czym należałoby pomyśleć przygotowując się do zadania, jakim jest hodowla psa rasy beagle.Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że hodowla beagle jest zależna przede wszystkim od jego natury. To pies gończy i to jest właśnie najważniejszym elementem hodowli tego psa. Powinien mieć szanse by zaspokoić swój instynkt. Musi mieć szanse nie tylko na wybieganie ale również na polowanie. Bieganie za patykiem będzie więc dla niego znacznie ciekawsze niż samo bieganie. Beagle musi mieć cel swojej zabawy.

Jednakże zanim zajmiemy się organizowaniem dla niego wolnego czasu warto przygotować się na problemy zdrowotne z jakimi może się nasz pies borykać, ponieważ beagle często mają problemy z urazami, łapią infekcje i osłabienia układu immunologicznego. Do tego, trzeba im regularnie czyścić uszy, zęby i wyczesywać sierść. To z zakresu działań pielęgnacyjnych.

Trzeba jednak pamiętać, że tryb życia beagle wymusił na nich pewien specyficzny tryb metabolizmu. Jest on przystosowany do spalania dużych ilości energii ale również do przyswajania jej w dużych ilościach. Jeżeli odpowiednio nie zadbamy o naszego psa, wówczas grozi mu bardzo poważna otyłość. Ruchliwy z natury pies, kiedy przestaje się ruszać ma ogromne szanse na wpadnięcie w nadwagę, którą ciężko wyleczyć. Jeżeli jednak uda się nam zaprowadzić rozsądek zarówno w karmieniu psa i w dawkowaniu mu odpowiedniej dla jego potrzeb ilości ruchu to na pewno uchronimy go przed popadnięciem w otyłość. Wszystko wymaga świadomego przygarnięcia zwierzaka i świadomej opieki nad nim. W przeciwnym razie zrobimy więcej szkody niż pożytku, a nikt nie będzie zadowolony z takiego zestawienia.

Border Collie osobowość, ciekawostki, opinie
Beagle szczeniaki, opieka, pielęgnacja, przygotowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme