Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Bacopa występowanie, kolorystyka

Roślina ta pochodzi z terenów bagiennych. Rośnie ona przede wszystkim na obszarach podzwrotnikowych oraz równikowych. Istnieje wiele jej gatunków ale tylko nieliczne nadają się do uprawy podwodnej.

Łodyga jest okrągła i zielona. Wyrastają z niej bezogonkowe liście osadzone naprzeciwlegle. Kształt blaszek liści oraz ich kolor zależny jest od rodzaju uprawy. Liście mogą przyjmować kolor od jasno do ciemno zielonego. Roślina ta osiąga wysokość od 20 do 60 cm.Mimo zróżnicowanych wymagań odnośnie temperatury wody, to przy 24 stopniach Celsjusza urośnie każdy gatunek. Pod względem twardości optymalne pH powinno wynosić 6-7,5. Najważniejsze dla tych roślin jest jednak odpowiednie podłoże. Nie może to być piach ani drobny żwir. Najlepsze okażą się podłoża luźne z kawałkami gliny. Nawożenie powinniśmy wykonywać preparatami żelazowymi. Oświetlenie zależne jest od konkretnego gatunku. Dodatkowo należy rośliny chronić przed glonami.

Rozmnażanie odbywa się poprzez ścięcie wierzchołka i posadzenie go w glebie. Powinien się on bez większego problemu zakorzenić.

Bacopy stworzone są jako rośliny ozdobne i ich uprawa nie należy do bardzo trudnych, nie są one jednak polecane początkującym akwarystom.

Barwniak czerwonobrzuchy informacje, pielęgnacja
Staurogyne repens pochodzenie, charakterystyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme