Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Ara błękitna i jej popularna mowa | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Ara błękitna i jej popularna mowa

Nie znajdziesz pewnie pośród ludzi osoby dojrzałej ani też dziecka, które nie wiedziało by jak może wyglądać ara. Będzie to na pewno jedna z najokazalszych oraz najmocniej rozpoznawalnych ptaków na Ziemi. Jest ich kilka typów, które różnią się od siebie nie tylko kolorystyką ale także rozmiarem. Najbardziej rozpoznawalna jest z pewnością ara błękitna, która to przykuwa wzrok z powodu niebieskich grzbietowych pór oraz kontrastowo, żółtych piórach umieszczonych na brzuchu.Obecnie coraz częściej ptaki te, trzymane są w mieszkaniach, choć nie zawsze jest to dla nich szczęśliwie. Ary to papugi duże które potrzebują znacznie większą ilość przestrzeni w mieszkaniu niż jest to w przypadku dla na przykład papug nierozłączek bądź też papug falistych. Jest ptak nieporównywalnie większy. Wymagać będzie natomiast ogromnej klatki. Być może dla większości z nasz zakup woliery nie jest dużym problemem, trudne może jednak się okazać samo ustawienie tego typu woliery.

Ara błękitna uzyskała znaczne zainteresowanie ze strony osób nie tylko lubiących ptaki z powodu własnej inteligencji oraz możliwości nauczenia się mówienia słów bądź zwrotów. Umiejętność ta, zawsze przekonuje do siebie spore ilości zafascynowanych jej zdolnościami. Nie należy jednakże spodziewać się że papuga tego rodzaju będzie nie hałaśliwym a także bezproblemowym mieszkańcem naszego domu. Niestety ptaki tego rodzaju znane są z zapędów do niszczenia sprzętów oraz przedmiotów. Z powodu własnych sporych wielkości, w trakcie latanie mogą zrobić w domu niezły bałagan.

Hodowla papug afrykańskich i jej trudy
Odmiany Wróbliczek zielonorzytnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme