Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Ammania gracilis wysokość, kolor, hodowla

Roślina z rodziny łodygowców. Ze względu na dużą wysokość przeznaczona do obsadzania tylnej części akwarium. W odpowiednich warunkach liście rośliny przybierają intensywnie czerwony kolor. Roślina ma także tendencję do wyrastania ponad poziom wody. Możliwe jest wtedy jej zakwitnięcie. Najlepiej prezentuje się ona przy wysokim natężeniu światła w towarzystwie roślin zielonych. Aby roślina zmieniła swój kolor na czerwony, należy pamiętać o odpowiednim nawożeniu gleby.


Ammania to stosunkowo wymagająca roślin przez co dbanie o nią może być czasami problematyczne. Dobrze na rozwój rośliny wpływa także obecność dwutlenku węgla w wodzie. Roślina dodatkowo bardzo wyczulona jest na zanieczyszczenia wody przez co konieczne jest zastosowanie bardzo dobrego filtrowania. Optymalna temperatura wody to od 20 do 28 stopni Celsjusza a jej pH powinno wahać się w granicach 6-8.

Jej rozsadzanie odbywa się poprzez podział łodygi.

Z pewnością nie jest to roślina polecana początkującym akwarystom, ponieważ nie będzie ona w stanie rozwinąć u nich swoich wszystkich walorów.

Bocja wspaniała zakup, wygląd, wymagania
Proserpinaca palustris pochodzenie, hodowla, kolor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme