Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Alternanthera colorata pochodzenie, odmiany, uprawa | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Alternanthera colorata pochodzenie, odmiany, uprawa

Roślina akwariowa pochodząca z Ameryki Południowej.

W akwarium osiąga ona rozmiary od 25 do 50 cm. Najlepiej rozwija się w wodzie o temperaturze od 20 do 28 stopni Celsjusza. Twardość wody nie ma praktycznie żadnego znaczenia dla jej rozwoju. Najlepiej zapewnić umiarkowane światło.

Roślina ta występuje w dwóch odmianach. Zielonej oraz czerwonej, obydwie są stosunkowo proste w uprawie. Obydwie także posiadają delikatne, niewielki i bardzo gęsto obsadzone listki. Roślina przeznaczona jest do obsadzania środkowej części akwarium.Nie wymaga stosowania skomplikowanych metod nawożenia i jest w stanie urosnąć w praktycznie każdym akwarium.

Jej rozsadzanie odbywa się poprzez skracanie gałązek i ponowne sadzenie ich w podłożu.

Roślina polecana przede wszystkim początkującym akwarystom, którzy nie posiadają dużej wiedzy na temat roślin akwariowych.

Glonojad syjamski hodowla, popularność, agresja
Kabomba wygląd, wzrost, hodowla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme