Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Aleksandretta wielka | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Aleksandretta wielka

Witam, może mi ktoś opowiedzieć coś o papudze aleksandretta wielka? Czy się charakteryzuje, jakieś specyficzne cechy.

Aleksandretta wielka to papuga z rodziny wschodnich. Jest zagrożona wyginięciem i to jest chyba najważniejsza informacja na jej temat. Nie jest to bardzo duża papuga, ale też i nie mała. Długość jej ciała przekracza często pół metra a tym samym wykracza ponad przeciętną długość papugi. Lubi środowisko wilgotne, zacienione. Nie lubi środowiska nadmiernie suchego. To wszystko powoduje, że papuga ma swoje bardzo specyficzne i wyjątkowe wymagania hodowlane.

Aleksandretta chińska
Papuga aleksandretta obrożna

2 komentarze

Add a Comment
  1. Czy papuga wielka rzeczywiście jest wielka? Jakiej klatki do niej potrzebuję?

    1. Papuga wielka to dość spory ptak, ale nie na tyle duży, by były problemy w hodowli domowej. Klatka potrzebna jest jak do papugi ary. Potrzebne jest też duże mieszkanie, w końcu taki ptak musi rozprostować skrzydła. Przed zakupem tego gatunku trzeba się dobrze zastanowić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme