Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Aleksandretta chińska | Atlas Zwierząt Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102 Warning: Undefined array key "enableMultiple" in /usr/home/neon01/domains/e-zwierzeta.pl/public_html/wp-content/plugins/menufication/menufication.php on line 102

Atlas Zwierząt

Akwarystyka, gryzonie, psy, koty, ssaki, żółwie itp.

Aleksandretta chińska

Witam. Może mi ktoś powiedzieć coś o papudze aleksandretta chińska, bardzo mnie ciekawi ten gatunek.

Jest to papuga, która występuje w Azji, głównie w Chinach i Tybecie. Jej środowiskiem są lasy górskie, głownie sosnowe i dębowe. Papuga ta żyje w takich miejscach, gdzie bardzo trudno jest dotrzeć człowiekowi, są to wysokości sięgające nawet czterech tysięcy metrów nad poziomem morza. Co to oznacza? Jest to gatunek bardzo mało znany i bardzo mało zbadany. Niestety, z powodu bardzo szeroko zakrojonego kłusownictwa, jest to gatunek, który pomału zaczyna być na wymarciu.

Aleksandretta obrożna cena
Aleksandretta wielka

2 komentarze

Add a Comment
  1. Czy aleksandretta chińska jest do nabycia w Polsce?

    1. Oczywiście. Co więcej, ptak ten jest dość popularny w naszym kraju. Aleksandretty dobrze czują się w naszym klimacie i hodowla ich nie jest trudna. Oczywiście zważywszy na ich rozmiary trzeba mieć przestrzeń, ale to oczywistość dla każdego domowego hodowcy papugowatych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-Zwierzeta.pl © 2008 - 2016 Frontier Theme